יום שני י"ח באב תשפ"ב 15/08/2022
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מתי הזמן הטוב ביותר לפתיחת עסק?

מתי הזמן הטוב ביותר לפתיחת עסק?

כ- 30,000 חברות חדשות נפתחות מידי שנה, מספר דומה של חברות גם נסגרת בתדירות זו. בין השיקולים העיקריים, העומדים בבסיס ההחלטה על הקמת עסק חדש עומדת גם שאלת העיתוי. מהו הזמן הנכון לפתוח עסק? על פי חברת GONOGO, חגים מהווים תזמון טוב, כך שכדאי להתכונן לזמן הזה

שירות מערכת 'טוג', י"ז בניסן תש"ע - 01/04/2010 16:23

   
מועדים שונים במהלך השנה הנם בעלי השפעה על סיכויי ההצלחה של פתיחת עסקים חדשים מתחומים מסוימים. בחברת GONOGO המתמחה בהכנת תכניות עסקיות בתחומים שונים, ממליצים לתזמן את מועד פתיחת העסק כך שמחזור המכירות הראשון יהיה גבוה ורווחי, בכדי להעניק בסיס איתן לעסק בתחילת דרכו. עבור פתיחת עסקים בתחום הקמעונאות, זמן מועדף יהיה בעיקר לפני חגים, כלומר - לקראת ספטמבר-אוקטובר ואפריל. אם ניקח בחשבון תקופת הקמה, גיוס עובדים, הכנות מוקדמות וכיוצא באלה, הרי שלקראת מחזור המכירות של חג הפסח הקרב ובא, מרץ הוא מועד מצוין לפתיחת עסק.


לדברי ניר יצחק, מנכ"ל משותף בחברת GO NO GO, מחזור מכירות ראשון גבוה מותיר אותותיו על עסקים אחרים, על הלקוחות, גורמים מממנים כגון בנקים ולא פחות חשוב- עובדי העסק עצמם: "יש להשקיע מחשבה בתכנון נכון וניצול אסטרטגי של מועדי השנה לטובת פיתוח העסק. תכנון נכון ויעיל מתחיל בעבודת הכנה מקיפה להכרת השוק וכתיבת תוכנית עסקית מתאימה. חשוב לנצל את המומנטום אבל לקחת את הזמן הדרוש לעבודה המקדימה שתגביר את סיכוייו של העסק להצליח."

  []

יצחק  מציע לנקוט מספר צעדים חשובים לנקוט בדרך להקמת העסק:

1. ניתוח ענפי: ניתוח היקפי הפעילות בענף ושיעורי הצמיחה בו;  בחינת בשלות ענפית של הרעיון העסקי;  ניתוח משתנים פיננסיים - רווחיות ענפית;  ניתוח מנגנוני הפצה;  ניתוח משתנים טכנולוגיים;  ניתוח רגישות למשתנים מאקרו כלכליים;  סקירת חקיקה אחרונה;  התייחסות למשתנים עונתיים.

2. ניתוח קהל המטרה: קביעת מאפיינים דמוגרפיים;  הגדרת סגנון חיים;  בחינת הרגלי קניה;  ניתוח רגישות קניה;  הערכת גודל שוק היעד.

3. ניתוח מתחרים: מיצוב המתחרים בענף;  בחינת נתח שוק המתחרים;  הכרת חסמי הכניסה;  זיהוי מתחרים עתידיים.

  []

4. גיבוש אסטרטגיית שיווק ומכירה: גיבוש מסר שיווקי כללי;  גיבוש אמצעי מכירה;  בחינת שותפויות אסטרטגיות;  קביעת הנחות יסוד לגבי שיעורי המכירה.

5. גיבוש מערך תפעולי: בניית המרכז התפעולי;  תכנון ייצור/יבוא;  ציוד וטכנולוגיה;  אספקה והפצה;  שרות לקוחות;  מחקר ופיתוח;  ניצול משאבים;  בקרת איכות;  בטיחות ומשתנים סביבתיים;  גיבוש מערך עובדים ומבנה ארגוני;  יועצים ומומחים;  סגנון ניהולי ותרבות ארגונית.

6. פירוט ההתפתחות העסקית: קביעת יעדים לטווח ארוך;  גיבוש אסטרטגיית צמיחה;  קביעת אבני דרך;  הערכת סיכונים;  אפשרויות מכירה- Exit.

7. ניתוח לפי מודלים שיווקיים: (PEST ו/או SWOT).

8. ניתוח פיננסי: ביסוס הנחות יסוד לתוכנית העסקית;  הכנת דו"ח רווח והפסד;  הכנת דו"ח תזרים מזומנים; ניתוח Break even Point ;  קביעת שימושים עבור השקעות.

9. הערכת שווי: (אופציונאלי).

10. הרבה סייעתא דשמיא ובהצלחה!