יום שלישי ב' בתשרי תשפ"ג 27/09/2022
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

יש כתמי ארון ויש כתמי קיץ, ויש...

יש כתמי ארון ויש כתמי קיץ, ויש...

פעילויות התעסוקה של הילדים בחגיגות הקיץ מגוונות, והכתמים הנקלטים אל הבגדים כמגנט, כמעט והופכים להיות אזרח קבע על בד הבגד. ואם מדובר בבגדים חדשים ויוקרתיים, אזי ההפסד ניכר וכואב. איך מתמודדים עם זה? המומחים משיבים

שירות מערכת 'טוג', ג' בסיון תש"ע - 16/05/2010 09:33
אבקת הכביסה 'ביומט' בעלת נוסחת M-ZIM 5, תוכל לסייע בעדכם במלאכת הכביסה של בגדי הילדים. ביומט M-ZIM 5 כוללת חמשה רכיבי ניקוי המסייעים להסיר ביעילות את הכתמים השונים. האנזימים בנוסחה זו מסייעים להסיר כתמים קשים כמו שוקולד, דשא, דם, רטבים ועוד.  

לאור ההכנות המרובות של הילדים לקראת חגיגות ומדורות ל"ג בעומר, מגישים מומחי 'ביומט' מספר טיפים יעילים להסרת כתמים האופייניים לבגדי הילדים בימים אלו:

    * טיפול בבגדים מלאי חול: השהות הממושכת והבילוי בשטחי חול, מאיימים להפוך את חדר הכביסה לארגז חול. בכדי לא לגרום להיווצרות כתמי בוץ במהלך הכיבוס, מומלץ לנער היטב כל פריט לבוש ולרוקן מתוכו את גרגירי החול בטרם הכנסתו למכונת הכביסה.  
   
* הסרת כתמי בוץ: מומלץ לתת לבוץ להתייבש היטב, לגרד את השאריות בעזרת מברשת או סכין ולכבס בתוכנית המתאימה לסוג הבד עם אבקת כביסה, המכילה את נוסחת M-ZIM 5, כדוגמת אבקת 'ביומט' המספקת הסרת כתמים יעילה.

    במידה ולאחר הכביסה הכתם לא הוסר לחלוטין, מומלץ להשרותו במשך כשעה במים חמים, לאחר מכן להניחו תחת זרם מים חמים במיוחד (שסוג הבד מאפשר) ובשילוב אבקת כביסה מרוכזת – לשפשף ולשטוף, לשפשף ולשטוף, עד שהכתם יעלם ולאחר מכן לכבס שוב.

          o במקרה של כתם עקשן, ניתן להשרות את הבגד למשך חצי שעה עם אבקת כביסה + סודה לשתיה.
          o חשוב להקפיד מאד לא לשים בגד מוכתם לאחר הכביסה במייבש. הדבר עלול לקבע את הכתם ולהקשות על הפרידה מהבגד.

המידע מוגש באדיבות מומחי הכביסה של 'ביומט'