יום שלישי ט"ו בכסלו תשפ"ד 28/11/2023
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

כלכלה

מיליוני מטבעות מזוייפות בשוק

המשטרה חשפה בסוף השבוע שעבר, כנופיה של ארבעה אנשים שעסקה במהלך החודשים האחרונים בזיוף מטבעות של 10 שקלים ושטרות של 100 דולר. ראש מפלג ההונאה במשטרה: "מדובר בתופעה מוכרת ברחבי הארץ"

ראובן שטיין, ג' באייר תש"ע - 17/04/2010 22:59
עשרות מיליוני שקלים מזוייפים בישראל: המשטרה חשפה בסוף השבוע שעבר כנופיה של ארבעה אנשים, החשודים שעסקו במהלך החודשים האחרונים בזיוף מטבעות של 10 שקלים. בפשיטה שערכה המשטרה על מבנה ברמת גן, ששימש למעבדה המזייפת מטבעות ושטרות של מאה דולר, נעצרו ארבעה אנשים.

בפשיטה הוחרמה מכונה מיוחדת ששימשה לזיוף המטבעות, שלושה שקים עם אלפי דיסקיות ששימשו כחומר גלם לזיוף, וגלופה לזיוף המטבעות.

רב פקד אהרון גלאור, ראש מפלג ההונאות במחוז הצפוני, אמר כי החקירה החלה בעקבות מידע מודיעיני שהגיע לידיעת השוטרים, לפני מספר חודשים. שוטר סמוי יצר קשר עם הכנופיה ורכש מהם כמה שטרות של מאות דולרים מזויפים. לאחר מכן הוצע לו לקנות את המכונה לזיוף המטבעות בסכום של 250 אלף שקלים.

הסוכן הסכים לקנות את המכונה, אך התנה את הרכישה בהפעלתה, כדי לוודא שהיא אכן מזייפת מטבעות והיא תקינה. במהלך ההדגמה, פשטה המשטרה על המקום ועצרה את המעורבים. ראש מפלג ההונאות במשטרה אמר כי מדובר בתופעה מוכרת ברחבי הארץ.