יום ראשון י"ז באב תשפ"ב 14/08/2022
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

בראי היום

 • ה'דמשק אליעזר' מויז'ניץ

  מ. שורק ב' באלול תשס"ט - 22/08/2009 21:04

  ה"דמשק אליעזר" מויזניץ' נודע כאביהם ואוהבם של ישראל, מנהיג ונואם בחסד עליון. פעל להרמת קרן התורה והצלת כבוד היהדות ע"י חינוך דורות של חסידים לד' ולתורתו.

  למאמר המלא...
 • חגי הנביא

  מ. שורק א' באלול תשס"ט - 21/08/2009 06:01

  בא' באלול ג'ת"ו נאמרה נבואת חגי הראשונה בה הוכיח את עם ישראל על העצלות בשיקום בית המקדש. על פי הנאמר בפוסקים ראוי לומר ביום זה את פסוקי הנבואה.

  למאמר המלא...
 • שושלת בויאן

  נטע נינארי ל' באב תשס"ט - 20/08/2009 06:12

  האדמו"ר רבי ישראל מרוז'ין היה אחד המיוחדים והבולטים במנהיגי החסידות בדורות שאחר הבעל שם טוב. בין הליכותיו שהנהיג- עבודת ה' בפנימיות ללא התלהטות והתלהבות חיצונית. גם בניו אחריו המשיכו לנהוג במנהגים הייחודיים הללו. מתוך חממה זו צמחה השושלת המפוארת של בית בויאן.

  למאמר המלא...
 • הגאון רבי שמואל סלנט

  ברק שריג כ"ט באב תשס"ט - 19/08/2009 06:12

  במרכז החיים הציבוריים של היישוב היהודי בירושלים עמדה במשך שבעים שנה דמותו של רבי שמואל סלנט, מי שהיה לא רק מנהיגה הרוחני של העדה האשכנזית בעיר על כל מורכבותה, אלא אב ומורה דרך של השבים לציון מפזורותיהם הרבות. יהודים אשר קיוו להתקדש ולהתעלות בארץ הקודש ולסלול את הדרך לבאים אחריהם.

  למאמר המלא...
 • רבנו נפתלי צבי יהודה ברלין - הנצי"ב מוולוז'ין

  ברק שריג כ"ח באב תשס"ט - 18/08/2009 06:11

  אחרי רבי חיים מוולוז'ין, מגדולי תלמידי הגאון מווילנא ומייסד ישיבת וולוז'ין המהוללת, שימש כראש הישיבה בנו רבי יצחק ואחריו מי שלקח כחתן לבתו - הנצי"ב, אשר ראה את הישיבה תחת הנהגתו בתפארתה ובשקיעתה.

  למאמר המלא...
 • קהילת יהודי קרקוב

  מוטי מרינגר כ"ז באב תשס"ט - 17/08/2009 06:01

  אלף שנות היסטוריה יהודית טומנת בחובה העיר קרקוב, או קראקא בפי יהודיה. אלף שנים בהם פיארה את עיר זו קהילה יהודית מפוארת עד שעלה עליה הכורת הנאצי בשנות הזעם באירופה וסתם את מעיינה.

  למאמר המלא...
 • רבי יואל טייטלבוים - האדמו"ר מסאטמר

  אבי לזר כ"ו באב תשס"ט - 16/08/2009 06:00

  האדמו"ר, רבי יואל טייטלבוים מסאטמר, ר' יואליש בשפת העם, נפטר ביום כ"ו באב. דורשי רשומות דורשים על תאריך זה, שנפטר ביום כואב. כ"ו-אב.

  למאמר המלא...
 • Pibwl

  יהדות גליציה

  מוטי מרינגר כ"ה באב תשס"ט - 15/08/2009 21:06

  הקהילה היהודית בגליציה היתה מהמפוארות שידעה אירופה, אך עם עליית הכורת, נחרבה ברובה, ובשנת ה'תש"ד, לקראת סיום מלחמת העולם השניה, נותרו ממנה 10,000 איש בלבד

  למאמר המלא...
 • המטה אפרים

  נטע נינארי כ"ד באב תשס"ט - 14/08/2009 05:50

  במהלך לימודיו כתב רבי אפרים זלמן מרגליות את הספר 'מטה אפרים', הספר התקבל בקרב שלומי ישראל והפך לאבן יסוד בהלכות אלו, עד כדי כך נתפרסם, שנתכנה מאז ועד עולם על שם ספרו, בעל 'מטה אפרים'.

  למאמר המלא...
 • רבי יעקב ישראל קנייבסקי [הסטייפלר]

  אבי לזר כ"ג באב תשס"ט - 13/08/2009 06:26

  אומרים, שהקור האדיר ששרר באותה שבת, כאשר הסטייפלר לא ההין לעטות את מעילו, גרם לו לליקוי בשמיעה למשך כל ימי חייו, אך יש אומרים שהסטייפלר התפלל שילקה בשמיעתו כדי להינצל משמיעות האסורות כמו לשון הרע, רכילות וליצנות. ויתכן שאלו ואלו דברי אלוקים חיים, הסטייפלר התפלל והקדוש ברוך הוא זימן לו זאת בזכות מסירות נפשו באותה השבת...

  למאמר המלא...