יום רביעי י"ד בחשון תשפ"ב 20/10/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

צה"ל מציג: כך נערך החיזבאללה למלחמה עם ישראל

בצעד יוצא דופן חשף היום צה"ל מספר תצלומי אוויר של הכפר השיעי אל-חיאם בדרום לבנון בו ניתן לראות את התחמשות החיזבאללה ואת בנק המטרות של צה"ל בכפר. במערכת הביטחון מעריכים כי בידי החיזבאללה כ-40,000 רקטות המכסות כמעט את כל שטח ישראל בנוסף לטילי סקאד

יוסי בלוך, כ"ה בתמוז תש"ע - 07/07/2010 18:04
ארבע שנים אחרי והתמונה נראית מאיימת מתמיד. צה"ל חשף הערב (ד') צילום אווירי של הכפר השיעי אל-חיאם בדרום לבנון ובו ניתן לראות את המיפוי של התחמשות החיזבאללה בין השאר בהקמת מחסני תחמושת, בונקרים ומפקדות של חיזבאללה בכפר הלבנוני.

התמונות מהוות למעשה בנק מטרות של צה"ל למקרה שתפרוץ מלחמה. קצין בכיר בצה"ל אמר בתדרוך לתקשורת כי צה"ל מיפה את כפרי דרום לבנון לאחר מלחמת לבנון השנייה, והנתונים מצביעים על התעצמותו של החיזבאללה בלמעלה מ-40,000 רקטות המכסות כמעט את כל שטח ישראל. בין השאר מחזיק החיזבאללה במאות רקטות המסוגלות לפגוע באזור המרכז ולפי המידע שבידי צה"ל אף במספר טילי סקאד. בנטוסף, לפי הערכות צה"ל, החיזבאללה מסוגל לירות בכל יום לחימה כ-700 רקטות לעבר ישראל.

"על פי המודיעין שיש בידי צה"ל, מחזיק חיזבאללה במחסני תחמושת בתוך הכפרים כפי שנמצא באל חיאם, כאשר התחמושת מוחזקת בתוך בנייני מגורים ובמקרים מסוימים במרחק של מטרים בודדים מבתי ספר בכפרים", אמר הקצין הבכיר.

"יש לנו כיום תמונת מטרות טובה מאד. יש לנו פי כמה וכמה יותר מטרות מאלו שהיו לנו ערב מלחמת לבנון השנייה", סיפר הקצין, "מדובר באלפי מטרות איכותיות מאד. מאז מלחמת לבנון השקענו מאמצים משמעותיים באיסוף מודיעין. את התמונה שניתן לראות באל חיאם אנו רואים היום בכל כפר שיעי בלבנון".

למרות זאת, במערכת הביטחון מעריכים כי הסבירות לפרוץ מלחמה בצפון בתקופה הקרובה היא נמוכה. "אין סימנים בצד השני להתקפה יזומה על ישראל", הוסיף הקצין הבכיר.


  []

  []