יום שישי י"ג בתמוז תשפ"ד 19/07/2024
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

יוניפ"ל אישר: לבנון היא האחראית לתקרית בגבול

חוקרי יוניפ"ל סיימו את חקירת המקרה בגבול, בו נהרגו חייל צה"ל וארבעה לבנוניים ואישרו את תלונת משרד החוץ הישראלי, כי החיילים פעלו על פי המסוכם בתוך שטחי ישראל והותקפו לחינם. לבנון עוררה פרובוקציה מיותרת והיא האחראית למקרה

איתן פריד, ט"ז באלול תש"ע - 26/08/2010 09:37
חיילי צה"ל שכרתו את העץ בגבול לבנון, פעלו בתוך שטחי ישראל, כך קבע לאחר שלושה שבועות מהמקרה דו"ח הכח הבינלאומי הנמצא בגבול הצפוני. על פי חקירת יוניפ"ל, החיילים פעלו כמסוכם ולא כפי שטענו בלבנון, שהתקרית הינה הפרה ישראלית להחלטה 1701 של האו"ם.

הדו"ח שהונפק לאחר סיום החקירה קובע, כי כפי שטענו בצה"ל, העץ שאותו הגדיעו החיילים לכרות היה בתוך שטחיה הריבוניים של מדינת ישראל. הכח הצבאי שהגיע לבצע את המשימה נתקל באש מצד כוחות לבנון, שהרגו את סא"ל דב הררי ופצעו חייל אחר. בתגובה השיב צה"ל אש לעבר מקורות הירי, והרג שלושה חיילים לבנוניים ועיתונאי לבנוני נוסף.

דובר האו"ם, מרטין נאסירקי, אמר, כי "יונפי"ל  השלימה את חקירת אירוע חילופי האש והדו"ח נשלח לישראל, לבנון ומשרדי האו"ם בניו-יורק",  נאסירקי עוד ציין כי "כבר בחקירה הראשונית נמצא כי העץ היה בשטח ישראל והדוח הסופי רק מאשר סופית את מה שידענו".

מיד לאחר התקרית הגיש צה"ל תלונה לאו"ם על התקרית, שמהווה הפרה לבנונית נוספת של ההחלטה שסיימה את מלחמת לבנון השנייה במקום.

 1. 3. נו?? תמי תחזרו בתשובה???
  יוסי 06/09/2010 15:45
  ותתחילו לכתוב בחזרה? לפחות תודיעו מה קרה.
 2. 2. מה קורה לכם???
  חיים 30/08/2010 13:14
  מדוע אינכם עקביים?? לאן אתם נעלמים כל כמה ימים???
  אולי תספרו לנו מה קורה??
 3. 1. להגיש תביעה נגד לבנון [לל"ת]
  אנונימוס 26/08/2010 10:54