שבת ל' בכסלו תשפ"ב 04/12/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

בג"ץ הכריע: יבוטל מימון טיפולי השיניים

חודשים לאחר שאישרה הממשלה את תכונית מימון טיפולי השיניים בהקצאת 65 מליוני שקלים מסל הבריאות לטובת הטיפולים, קיבל היום (ה') בג"ץ את עתירת הכנסת, ודחה את התוכנית. ליצמן: "אני השגתי את התוספת, שאף אחד לא ידבר על ניצול לא נכון של התקציב"

איתן פריד, ז' בסיון תש"ע - 20/05/2010 19:25

מכה לנציגות החרדית בכנסת: בית המשפט העליון (בג"ץ) דחה היום (ה') את תוכנית מימון טיפולי השיניים מתקציב סל הבריאות, אותה הגה ודחף לכלל מימוש סגן שר הבריאות ר' יעקב ליצמן מסיעת יהדות התורה. סגן השר ליצמן העביר את אישור העברת התקציב, שעמד על סך של 65 מליון שקלים, במה שכינו מתנגדיו כ'מחטף', - באמצעות שיחות טלפוניות בין הנבחרים, והיום, כחצי שנה לאחר מכן, היא בוטלה בעקבות עתירה לבג"ץ על כך.

למרות ההתנגדות העזה שקמה לתוכנית, תמך בה ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אותו הגדיר ליצמן בעבר כפרטנר שלו להשגת התוספת המדוברת לתקציב. לטענת ליצמן, כל העילה לעתירה, אותה הגישו שלושת הגופים: עמותת קרן דולב לצדק רפואי, התנועה לאיכות השלטון וההסתדרות הרפואית בישראל לבג"ץ, ואשר בשל קבלתה נדחתה התוכנית, הינה חסרת בסיס: "אני נלחמתי עם נתניהו על התוספת הזו, אני הבאתי את התקציב, אז שאף אחד לא יבוא להטיף לי מה לעשות עימו". ליצמן אמר את הדברים בכנס בריאות שנערך מעט לפני אישורה של הכנסת.

בהחלטתם קבעו שופטי בג"ץ יצחק עמית, חנן מלצר ומרים נאור, כי התוכנית לא עברה את הליכים הנדרשים, מפני שהיא למעשה מוסיפה תחום חדש לחוק ביטוח הבריאות הממלכתי, ללא שנעשו הליכים הדרושים לכך. כן, ציינו השופטים כי התכנית אינה מזוהה עם החוק הקיים.

תוכנית המימון אמורה היתה להעניק טיפולי שיניים לאלפי אזרחים בישראל שלא יכלו להרשות זאת לעצמם. כנראה שלמדינה יש דברים אחרים לדאוג להם, כמו למשל: צדק ובירוקרטיה מושלמת.