יום שני י"ח בסיון תשפ"ד 24/06/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

ספר

הגדה של פסח - תועפות ראם

מו"ל: פלדהיים
כאשר קיבלנו לידינו את הספר המהודר 'הגדה של פסח – תועפות ראם', התיישבנו לקרוא תחילה את המלצות הרבנים, עברנו דרך ההקדמה של המחבר, הרב אליעזר משה באר, והמשכנו בדפדוף אקראי עד סוף הספר. ראו זה פלא, הדפדוף ארך כשעה שלמה, למרות שהיה עלינו לעבור על ספרים רבים אחרים.

נדמה כי ההשקעה בכריכת הספר נותנת את אותותיה גם במכירות, אם לאו, לא ברור מדוע טורחים המו"לים ומשקיעים דמים כה רבים בכריכה בלבד. 'דמוי עור' מכנים את סוג הכריכה, והוא אכן יפה ומפואר, עם הבלטות וחריטות מיוחדות.

"שמחתי מאוד לראות מעשה ידי אומן, פרי עמלו של ידידי הנעלה והדגול, ר"מ ומרביץ תורה ויראה בעיה"ק ירושלים הרה"ג רבי אליעזר משה באר שליט"א". כך פותח את המלצתו ראש ישיבת 'כנסת ישראל – חברון' בגבעת מרדכי, הרב דוד כהן שליט"א.

"פירושו וביאורו להגדה של פסח 'תועפות ראם', שכל כולו מיוסד על דברי רבותינו גדולי הדורות, ובפרט רבנו הגדול הרמח"ל זיע"א. ומהמעט שראיתי נוכחתי לראות שיש בו תועלת מרובה, ובפרט להשריש את יסודות האמונה שמיוסדים על יציאת מצרים. והרב המחבר שליט"א מאיר את הדברים מתוך אמירות ההגדה שאותו תקנו חז"ל לסיפור יציאת מצרים בליל שימורים, ומבאר דבר דבר על מכונו, ומראה את האור הגנוז בדבריהם הקדושים...", לאחר דברים אלו לא נותר לנו אלא להמשיך לקרוא את פירושיו המרתקים של המחבר, המנוסחים בטוב טעם.

אנו ממליצים להתרשם מן הספר המושקע והמהודר, השווה באמרותיו לכל נפש. ניתן להשיגו ברשת החנויות 'פלדהיים'.

המחיר: 60 שקלים בלבד.

(ר' הרשל,)