יום שני י"ח בסיון תשפ"ד 24/06/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

ספר

זמנים ומועדים

מחבר: הרב גרשום הרפנס
מו"ל: פלדהיים

מהדורתו השלישית והמורחבת של 'זמנים ומועדים' עוסק סביב כל ענייני החגים, המועדים וחודשי השנה: ענייניהם,דיניהם ופרטיהם - בשפה ברורה ונעימה, השווה כל נפש.

"חרוסת, שאר ירקות, חיבוט ערבה, תפילת טל והזכרת נשמות – כל אלה הם שמות של מושגי יסוד בחגי ישראל. לכל אחד מהם הגדרה מדויקת, כל אחד מהם מייצג ערך בעל מטען רעיוני ורגשי, בתור סמל של נושא מרכזי בחג אליו הוא שייך. האם הפרטים הנוגעים לכל אחד מהם, ברורים לכל?

"בספר זה, תוכלו למצוא הסבר נאות עליהם ועל מושגים רבים אחרים, שיש בהם בכדי לעדכן אותנו בתכנים הנעלים של חגי ישראל, וכן תאריכים מיוחדים אחרים, בעלי משמעות, שצוינו בלוח השנה של עם ישראל. ההסברים מלווים בציון מקורות, ערוכים בלשון קלה ושוטפת, ובסגנון מובן לכל".

הרב גרשום הרפנס הוא בן למשפחה ידועה של חכמים וסופרים בטרנסילבניה, תלמיד ישיבות מפורסמות ומוסמך לרבנות מטעם גדולי תורה. 

הספר יוצא לאור על ידי הוצאת הספרים "פלדהיים" ומשווק בחנויות במחיר של 49 שקלים בלבד.

בין ההסכמות והמלצות ניתן למצוא את הרבנים: שמואל הלוי וואזנר, משה הלברשטאם ועובדיה יוסף.

בקצרה: מהדורה שלישית ומורחבת של מועדים וזמנים מהרב גרשום הרפנס מחבר "עידן התלמוד" ועוד, הסובב את כל ענייני החגים, המועדים וחודשי השנה: ענייניהם, דיניהם ופרטיהם בשפה ברורה ונעימה השווה כל נפש.


(ר' הרשל,)