יום חמישי ה' בטבת תשפ"ב 09/12/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

אחמדינג'אד רוצה ויזה

שלטונות איראן הגישו בקשה למזכירות המדינה האמריקנית להנפיק לנשיא איראן אחמדינג'אד אשרת כניסה לארה"ב. אחמדינג'אד מעוניין להשתתף בוועידת אמנת הנשק הגרעיני שתערך בניו יורק. ההערכה היא כי אחמדינג'אד מעוניין לנסות ולנגח את ישראל

אהרן שיין, י"ד באייר תש"ע - 28/04/2010 21:37
רוצה לאמריקה. נשיא איראן, מחמוד אחמדינג'ד, הגיש הערב בקשה לקבלת ויזה לארה"ב. אחמדינג'אד מעוניין להשתתף בדיוני הוועידה בנושא האמנה למניעת הפצת נשק גרעיני (NPT), שתתקיים בשבוע הבא במטה האו"ם בניו יורק.

אתר חדשות אמריקני דיווח, כי איראן פנתה בבקשה רשמית למחלקת המדינה האמריקנית בבקשה להנפיק אשרת כניסה לאחמדינג'אד. עם זאת, בטהרן טרם אישרו האם בכוונתו של אחמדינג'אד להגיע לניו יורק.

אם אכן יגיע, תהיה זו הפעם הראשונה שבה מגיע אחמדינג'אד לניו יורק שלא בשעת כינוס העצרת הכללית של האו"ם. ככל הנראה מעוניין אחמדינג'אד לעצור את הסחף הבינלאומי נגד ארצו ולמנוע הטלת סנקציות עליה.

מקורות דיפלומטים באו"ם העריכו, כי אחמדינג'אד מעוניין לבקש את זכות הנאום בוועידה ולנסות להפנות את הזרקורים אל הגרעין הישראלי. הוועידה צפוייה להתקיים בדרג של שרי חוץ, כך שהשתתפותו של אחמדינג'אד תקנה לו את זכות הנאום כראש מדינה.

חמינאי: "אנו יכולים לבנות צנטריפוגות מדור שני ושלישי"

במקביל, האיראנים אינם עוצרים את ההתחמשות ולא את שטף הצהרותיהם הלוחמניות. הערב (ד') אמר המנהיג הרוחני העליון, האייתולה עלי חמינאי, כי: "המדענים שלנו יכולים לבנות צנטריפוגות מתקדמות מדור שני ושלישי. הם הדהימו את העולם. אויבינו לא יכולים לשאת את ההצלחה והשגשוג של אירן ונוקטים בכל צעד כדי לנסות לחסום אותנו, ללא הועיל". אמר חמינאי בנאום שנשא לרגל יום העבודה בארצו.

חמינאי הוסיף, "ההתקדמות שלנו היא מחוץ לחוק על פי המעצמות השחצניות והן עומדות מול האומה האירנית מלאי שנאה מסיבה זו. אך בדיוק כפי שלא הצליחו לעשות דבר ב-30 השנה האחרונות, כך לא יצליחו גם מעתה ואילך", חמינאי אמר עוד כי ארצו הגיעה להישגים טכנולוגיים רבים בתחום שיגור הלוויינים ובייצור טילים מתוחכמים.