שבת כ"א בסיון תשפ"ג 10/06/2023
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

שיטת אובמה: פחות מעצרים - יותר חיסולים

ה"וושינגטון פוסט" מדווח כי נשיא ארה"ב דוגל בחיסול טרוריסטים, ולא במעצרים. מאז נכנס לתפקידו, חיסלו הכוחות המיוחדים של ארה"ב עשרות מבוקשים

יאיר לב ל' בשבט תש"ע - 14/02/2010 11:20
האם נשיא ארצות הברית ברק אובמה מעתיק שיטות ישראליות? ה"וושינגטון פוסט" מדווח על שינוי מדיניות בממשל אובמה במלחמה בטרור, ומעבר לשיטת החיסולים, במקום שיטת המעצרים שהיתה נהוגה עד היום.
 
בהוראתו של אובמה הדמוקרט הפכה היד על ההדק לקלה יותר, והוא אינו מאשר לעצור מבוקשים תוך כדי סיכום חיילים אמריקנים, כשהחלופה היא חיסולו של המבוקש. מאז נכנס אובמה לתפקידו חוסלו עשרות טרוריסטים אך לא בוצעו מעצרים.
 
נשיא ארה"ב הקודם, ג'ורג' בוש הרפובליקני, דגל במעצרים ובחקירות לצד מאות חיסולים שבוצעו בתקופתו, ולשם כך פתח את מחנה המעצר בגוואטנמו שבקובה, לצד עשרות ואולי מאות בתי כלא סודיים וקטנים שהפעילה סוכנות הביון האמריקנית ה-CIA.
 
לפי הפרסום ב"וושינגטון פוסט", לפני כ-6 חודשים זיהה המודיעין האמריקני הזדמנות לתקוף את ראש אל-קאעידה במזרח אפריקה, כשהאופציות האפשריות הן ללכוד את הבכיר של חי, להשמיד את הרכב בתקיפה מהאוויר, לתקוף במסוקים ולנחות כדי לוודא הריגה. השאלה הועברה לנשיא ארה"ב שהכריע לטובת האופציה השלישית.
 
סגנו של בוש בנשיאות ארה"ב, דיק צ'ייני, טוען כי ממשל אובמה מתפקד באופן לקוי בכל הנוגע למלחמה בטרור. גם אנשי מודיעין אמריקנים מתחו ביקורת על החיסולים, וטענו כי הם מונעים מעצר של טרוריסטים שהיו מסוגלים לספק מידע בעל ערך רב.