יום שלישי ט"ו בניסן תשפ"ד 23/04/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

בית שמש: רוב לחינוך החרדי

כנס רב רושם למנהלי מוסדות החינוך החרדי בבית שמש, התקיים היום (ד') מטעם האגף לחינוך חרדי בעיר בהשתתפות 200 מנהלי ומנהלות המוסדות. בכינוס נחשפו נתונים על הגידול המבורך בחינוך החרדי בעיר

ישראל אייזן, כ"ה בתמוז תש"ע - 07/07/2010 16:40
בבית שמש נערך היום (ד') כנס מרשים במיוחד למנהלי ומנהלות מוסדות החינוך בעיר. הכנס הופק ע"י סגן ראש העיר,ר' שמואל גרינברג הממונה על החינוך החרדי בעיר. בכנס נטלו חלק כ- 200 מנהלים ומנהלות מוסדות החינוך החרדי בהם מוסדות גנ"י, תתי"ם, בי"ס יסודיים, עי"ס וישיבות.

נושא הכינוס היה "העירייה ומוסדות החינוך בעבודה משותפת" כאשר מרכזו של הכנס היה פאנל מיוחד בו נטלו חלק חברי מועצת העיר מהסיעות החרדיות והצוות הבכיר של העירייה מנכ"ל, גזבר, יוע"מ ומנהלי אגפים. הכנס נוהל סביב העברת מסרים ברורים למנהלי המוסדות ואיך לקדם דברים מול סבך הבירוקרטיה. שיתוף פעולה מיוחד והתעניינות רבה נרשמו בקרב מנהלי המוסדות שהעבירו על גבי פתקים למעלה ממאה שאלות ענייניות בכל הקישור לניהול המוסד מול מוסדות העירייה.

בחוברת מהודרת שהוצאה לקראת האירוע נחשפו נתונים מדויקים אודות החינוך בעיר. נתונים אלו לא הוצאו רשמית עד היום ועם הצגתם תמונת המצב משתנה!

בגרף הנתונים ניכר בבירור היתרון המספרי לחינוך החרדי בעיר. כאשר החינוך החרדי בעיר מונה סה"כ 17459 תלמידים כ"י (63%) ואילו הממלכתי והממ"ד מונים בסה"כ 10240 (37%). לאור נתונים אלו שהיכו גלים גם בקרב מנהלי המוסדות וגם בקרב מנהלי האגפים השונים בעירייה והנציגות הכללית ניתן לראות בבירור כי מערכת החינוך החרדית בבית שמש מונה רוב מוצק בסך שני שליש ממערכת החינוך בעיר.

  [צלם]