יום חמישי כ"ח בכסלו תשפ"ב 02/12/2021
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

אולי כאן הפיתרון למצוקת הדיור?

השר מרגי ביקר השבוע בנצרת עילית וקיים ישיבה עם ראש העיר, בה הבטיח לעזור בעידוד התיישבות דתית בעיר. "אעזור לשכנע חברי כנסת ושרים לתמוך ולעודד ההתיישבות"

ראובן שטיין, כ"ב באדר תש"ע - 08/03/2010 18:25
השר מרגי ביקר השבוע בנצרת עילית וקיים ישיבת עבודה עם ראש העיר שמעון גפסו: "אעזור לשכנע חברי כנסת ושרים לתמוך ולעודד התיישבות דתית בנצרת עילית", אמר מרגי והבהיר כי "זו לא משימה פרטית של ראש העיר, זו משימה לאומית".

השר מרגי הבטיח לרתום את חבריו בכנסת ולהפעיל את קשריו בקרב הקהילות הדתיות והחרדיות על מנת לקדם ולסייע למיזם ההתיישבות בעיר. בישיבה שקיים ביום ראשון השבוע בעירייה הביע תמיכה מלאה בתכנית ואמר, "יישוב הארץ היא אחת המצוות החשובות".

ראש העיר הציג את התנהלות העירייה והמגעים המתקדמים מול משפחות ממפוני גוש קטיף. הוא ביקש סיוע לזירוז התהליך וציין כי גם מנכ"ל משרד ראש הממשלה אייל גבאי מעורב בנושא.

לדבריו, "מפוני גוש קטיף רוצים לבוא לכאן וכל מה שאנחנו צריכים זה לספק להם תנאים שעונים על הצרכים שלהם", אמר גפסו. "נצרת עילית היא לב הגליל במובן הפיזי של המילה אבל גם במובן הרוחני הסמלי, כל שקל שהממשלה תשקיע היום בנצרת עילית יחסוך השקעה של מאה שקלים בעוד מספר שנים".

בישיבה עם שר הדתות עלו נושאים נוספים הקשורים למועצה הדתית ובית העלמין. ראש העיר שמעון גפסו ביקש להגדיל את תקציב משרד הדתות ולהרחיב את שירותי הדת הניתנים בעיר.