שבת ל' בכסלו תשפ"ב 04/12/2021
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

אבוטבול: אין מערות קבורה ברמת בית שמש ג'

"השמועות אודות מערות כביכול, מקורן באינטרסנטים המבקשים לפגוע בציבור החרדי"

אבי משה כ"ו בסיון תשס"ט - 18/06/2009 14:05
"שכונת רמת בית שמש ג' מוכנה לקראת בניה. ביום אחד ניתן לעלות על הקרקע ולהתחיל לבנות אלפי דירות. ולכן, עם כל הכבוד והערכה למפיצי השמועות על מערות קבורה שנמצאו בשכונה –  מדובר בעורבא פרח". כך אומר ראש עיריית בית-שמש הרב משה אבוטבול בתגובה לפרסומים בעניין.
 
בדברים שנשא בשדולת הדיור בכנסת, התייחס הרב משה אבוטבול לשמועות שהופצו בשבוע האחרון, כאילו נמצאו מערות קבורה ברמב"ש ג', ולכך שהבניה בשכונה החדשה יכולה להתעכב. "מדובר בשמועות מורשעות, של כאלו המבקשים לתקוע מקלות בגלגלים, אך הם לא יודעים כי מדובר ברכבת דוהרת, כך שהמקלות שלהם ישברו ורמב"ש ג' בנו תיבנה", אמר.
 
ראש עיריית בית-שמש הוסיף, כי בשכונה זו נערכו כבר עבודות רבות, נפרצו דרכים, סומנו כבישים, הוכנו תשתיות, ולכל אורך הדרך לא נמצאה ולו מערת קבורה אחת, "כך שכל השמועות הללו אין להם כל בסיס, והיכולת למצוא במקום מערות קבורה כמוה כאפשרות למצוא במקום מרבצי זהב".
 
ראש עיריית בית שמש אף הוסיף כי הוא יודע מי עומד מאחורי הפצת השמועות, וברור לו שלא כבודם של ישני-עפר חשוב בעיניהם. "מדובר באנשים המונעים מאינטרסים אחרים וזרים, ובין היתר מבקשים הם לעצור את הקמת השכונה, מתוך חשש שתהיה היא מוקד משיכה למשפחות חרדיות". עם זאת, הדגיש אבוטבול כי עמדתו היא ששכונת רמב"ש ג' תהיה פתוחה לכל הציבורים, ויהיו בה מתחמים לכל גווני האוכלוסיה, וכמובן גם לציבור החרדי שרואה בשכונה פתרון ראוי וזמין למצוקת הדיור החריפה.
 
מי שעוד נתן חיזוק לדבריו של ראש עיריית בית-שמש, היה הרב מיכה רוטשילד, יו"ר "האגודה למניעת חילולי קברים" וחבר בוועדת הדיור, שהוסיף שגם ככל הידוע לו עד עתה לא נמצאו כל מערות קבורה ברמב"ש ג'. "גם אם בעתיד יימצאו מערות קבורה במקום, יש לכך פתרונות הלכתיים פשוטים וקלים, בפרט אם יש נכונות מצד הרשויות לתת יד לדרישות ההלכה", אמר.