יום שני י"ד בתמוז תש"פ 06/07/2020
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

ח"כים מקדימה מתחננים לנתניהו: תגאל אותנו מהאופוזיציה

ח"כים מקדימה מבקשים לנצל את השפל ביחסי ישראל ארה"ב וקוראים נואשות לנתניהו שיחלץ אותם ממעמקי האופוזיציה. במקביל, קדימה הרשמית מביעה דאגה עמוקה, לנוכח הדיווחים הקשים המגיעים מוושינגטון

יהודה שפיגל, י' בניסן תש"ע - 25/03/2010 14:18

יחסי ישראל ארה"ב הידרדרו לשפל חדש: כך אומרים בקדימה ומנסים להציע את עצמם כממלאי מקום לישראל ביתנו בניהול המדינה.

בקדימה הרשמית משדרים אווירת מלחמה, מול נתניהו. בהודעה שפרסמה היום המפלגה נאמר " יחסי ישראל-ארה"ב לשפל חדש. ב"קדימה" מתייחסים היום (ה', 25.03.10) לדיווחים המדאיגים מוושינגטון אודות כישלון נסיעתו המדינית של רה"מ לארה"ב. ח"כ ד"ר נחמן שי פנה ליו"ר וועדת החוץ והביטחון של הכנסת בבקשה דחופה לכינוסה של הוועדה על מנת לקבל דיווח מרה"מ על תוצאות ביקורו בארה"ב. חבר וועדת החוץ והביטחון, ח"כ יוחנן פלסנר, אמר: "נתניהו בא לבודד והוציא אותנו מבודדים". אולם חברי הכנסת של קדימה מתקשים לשבת בשקט באופוזיציה, ובהצהרות לתקשורת, הם מנסים לשדר לנתניהו קריאות נואשות, על רצונם בהושטת יד גואלת, שתחלץ אותם ממעמקיה.


ממלא מקום יו"ר הסיעה ח"כ יוחנן פלסנר, אמר הבוקר כי אם יודחו כמה מחברי הקואליציה הנוכחיים, מוכנים בקדימה לשקול הצטרפות לממשלה. פלסנר אמר כי "במצב הנוכחי, כאשר נתניהו מגלה רפיסות מוחלטת מול בעלי בריתו הפוליטיים. החלטתה של קדימה להישאר בחוץ, מוכיחה את עצמה. מדינת ישראל זקוקה לממשלת אחדות, שתתבסס על סדר יום מדיני משותף וסדר יום אזרחי ולשם כך דרוש שינוי בהרכב הקואליציה" אמר.
 
ח"כ עתניאל שנלר יצא גם הוא בקריאה לראש הממשלה לצרף את קדימה לממשלה. "רק בכוח האחדות נוכל לעמוד מול הלחצים והאתגרים הביטחוניים והמדיניים העומדים לפנינו. אני חוזר וקורא לראש הממשלה להושיט יד למפלגת קדימה, ואני קורא ליו"ר המפלגה לנצל את היד המושטת" אמר.


אל קריאתם הנואשת הצטרף גם ח"כ רוני בר און ואמר."ראש הממשלה נתניהו טעה בבחירת השותפות שלו בקואליציה ובשל כך ניתן היה לצפות מראש את המשבר עם וושינגטון. אם הממשלה תתקדם ברצינות לקראת תהליך מדיני, תתמוך בה קדימה, בין אם תצטרף לממשלה ובין אם לא.