יום שישי כ"ט באלול תש"פ 18/09/2020
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

בעקבות רשימת אתרי המורשת: הפלסטינים זועמים, התפרעויות בחברון

בעקבות הכללת קבר רחל ומערת המכפלה ברשימת אתרי המורשת: פלסטינים מתפרעים בחברון. זעם ברשות הפלסטינית

אהרן שיין, ח' באדר תש"ע - 22/02/2010 09:59

בעקבות ההחלטה שהתקבלה אמש בישיבת הממשלה בתל-חי, לפיה הממשלה תשקיע 400 מיליון שקל בשימור אתרי מורשת, כשביניהם מערת המכפלה וקבר רחל. הפגינו עשרות פלסטינים בתחומי היישוב היהודי בחברון. המפגינים יידו אבנים לעבר אנשי כוחות הביטחון. כוחות הביטחון מצידם הגיבו הציוד לפיזור הפגנות.

גורמים רשמיים ברשות הפלסטינית הביעו זעם רב על ההחלטה והאשימו כי ראש הממשלה בנימין נתניהו מנסה "לפגוע במאמץ הבינלאומי שמטרתו חידוש שיחות השלום".

 

החלטת הממשלה התקבלה בעת שהותו של יו"ר הרשות הפלסטינית, מחמוד עבאס (אבו-מאזן), בפגישות בפריז עם אנשי האליזה. דובר הממשלה הפלסטינית ברמאללה התריע, כי "ההפרה הזאת מסוכנת במיוחד משום שהיא תוסיף למורכבות הדתית של הקונפליקט במידה שיכולה להביא לתוצאות מסוכנות".

כזכור, אמש פורסם כי ראש הממשלה נענה ללחץ שהופעל עליו מכיוון אנשי הימין וחזר בו מכוונתו שלא להכליל ברשימת אתרי המורשת הלאומיים את מערת המכפלה וקבר רחל. ההחלטה עוררה זעם בקרב אנשי השמאל והתקבלה בסיפוק רב על ידי אנשי הימין.