שבת כ"ג בכסלו תשפ"ב 27/11/2021
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

עיר בריאה, עיר בטוחה

מודיעין עילית קיבלה במה להצגת הפעילות בתחום הבריאות בכנס ערים בריאות

משה שוורץ כ' באייר תשס"ט - 14/05/2009 14:24
העיר מודיעין עילית הינה העיר הראשונה שקיבלה במה נרחבת להצגת הפעילות העניפה הנעשית על-ידיה בתחום הבריאות בכנס "רשת ערים בריאות" ה-18, וזאת לאור פעילותה הייחודית של העיר כמקדמת בריאות.
 
נושא הכנס היה בעניין מחויבות פוליטית לבריאות מהיבט הנבחר והבוחר, ובו השתתפו ראשי ערים וסגניהם ומתאמי הבריאות בערים השונות. העיר מודיעין עילית זכתה לחשיפה רבה ומיוחדת במהלך האירוע, כאשר הפעילות הוצגה על גבי לוח גדול ומיוחד, ובה דווח על הפעילות בעיר במגוון תחומים כעיר בריאה.
 
התוכניות נעשו בשיתוף מכבי שרותי בריאות, ובראשם מתאם קשרי הקהילה ר' משה שלזינגר, וכן האגודה למלחמה בסרטן ואגודת חבי"ב הפעילה רבות בתחום מניעת עישון.
 
נושא נוסף שהוצב עליו דגש במסגרת האירוע, נסוב על הפעילות בתחום מודיעין עילית כעיר בטוחה, במסגרת זו מתקיימים בכל שבוע פרסומים שונים בכדי להעלות מודעות בקרב הורים וילדים על בטיחות ילדים בבית ומחוצה לו.
 
בתחום בריאות השן דווח, כי במוסדות החינוך בעיר התקיימה תוכנית בריאות השן שמטרתה להעלות מודעות לשמירה על בריאות השן ומניעת עששת. התוכנית התקיימה בשיתוף משרד הבריאות ורשת ערים בריאות וכללה בדיקת שיניים ע"י רופא שיניים והדרכה לתלמידים ע"י שינניות ומדריכות בריאות השן. במסגרת התוכנית חולקו בגני הילדים הספר החינוכי 'ציח וצח' בנושא השמירה על בריאות השן. יש לציין את תרומתה המיוחדת של קופ"ח מאוחדת לפרויקט חשוב זה, בראשות הגב' בתיה קרה מנהלת הסניף.
 
בכנס השתתף מחזיק תיק הבריאות בעירייה הרב יעקב ולנשטיין, וכן גב' חנה ברדה, מנהלת מדור תרבות ומתאמת בריאות בעירייה, אשר הפיקה ודאגה להצגת המידע החשוב שמבצעת העירייה בכנס "רשת ערים בריאות",כאשר פעילות העירייה המבורכת גרמה לקידוש ד'.