יום שני ב' בטבת תשפ"ב 06/12/2021
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

תלמידי "ישיבת בין הזמנים" באלעד יצאו לטיול

ראש העיר, הרב יצחק עידן, מסר בפני הלומדים שיעור תורני בעניין "אין לך בן חורין אלא מי שעוסק בתורה"

משה שוורץ ב' באייר תשס"ט - 26/04/2009 21:24
כמידי שנה בימי בין הזמנים, מגיעים עשרות בחורי ישיבה ללימוד גמרא והלכות במסגרת "קעמפ בני הישיבות". בשעות הבוקר מגיעים עשרות בחורי הישיבה ללמוד יחד עם אברכים, ונהנים משיעורי תורה הנמסרים מרבנים ידועי שם.
 
ראש העיר, הרב יצחק עידן, שהוזמן לישיבת בין הזמנים, מסר בפני הבחורים שיעור בעניין "אין לך בן חורין אלא מי שעוסק בתורה". ראש העיר הביע את הערכתו לבחורים העמלים בתורה גם בימי החופשה, והבטיח לסייע ליוזמה המבורכת.
 
בתום ימי "בין הזמנים" יצאו בני הישיבות לטיול מאורגן ברחבי הארץ, בשיתוף ומימון המחלקה לתרבות בעיר אלעד.
 
ביום שלישי שעבר, עם הנץ החמה, יצאו הבחורים לטיול בצפון הארץ, שכלל בין היתר כניסה לעין טינא, נחל קדש, והחוף הנפרד בטבריה, וסיימו בתפילת מנחה וערבית בקבר רבי מאיר בעל הנס.
 
הרב יחיקם גמליאל, שמארגן את התוכניות והלימודים, הודה לראש העיר הרב יצחק עידן, ואמר כי "בזכות הסיוע והעידוד של ראש העיר ליוזמה, יושבים הבחורים מידי יום ולומדים תורה - שעליה העולם עומד, ובפרט בימי בין הזמנים". הרב גמליאל הודה גם למנהל מדור תרבות בעיריית אלעד ברק שטיגליץ על העזרה בכל הפרטים הקטנים בפרויקט חשוב זה.