יום ראשון כ"ח בשבט תש"פ 23/02/2020
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

אגד מתגבר את השרות בתשעה באב

יופעל מערך נרחב לכותל המערבי ולקבר רחל מכל שכונות ירושלים, בליל וביום ט' באב

אבי משה ח' באב תשס"ט - 29/07/2009 15:21
אגד נערך להפעלת מערך היסעים מתוגבר בצום תשעה באב לכותל המערבי ולקבר רחל. קווי הכותל 1 ו-2 לכותל המערבי יפעלו בתדירות גבוהה במיוחד ביום רביעי ליל ט' באב, וביום חמישי עד השעה 1 לאחר חצות. בנוסף, ביום חמישי, יום ט' באב, לקראת תפילת מנחה, יפעיל אגד שרות מיוחד מהשכונות לכותל המערבי. השרות יפעל מהשכונות: נווה יעקב, רמות, רמת שלמה ובית וגן.
 
קווי הכותל יתוגברו במרווחים של מספר דקות בין נסיעה לנסיעה. בליל תשעה באב קווים 1 ו-2 יסיימו את השירות לכותל בשעה 01:00 אחר חצות, ומהכותל בשעה 02:00 אחר חצות. ביום חמישי, ט' באב התדירות תגיע לכדי 12 דק', ובמוצאי ט' באב יתוגבר המערך שוב לתדירות של מספר דקות בין נסיעה לנסיעה.
 
ביום חמישי, יום הצום, לקראת תפילת מנחה, יופעל השרות מהשכונות בירושלים לכותל המערבי, במסלולים מורחבים, בשעות: 17:00, 17:30, 18:00, 18:30. משכונת נווה יעקב יפעל קו 1 א' שיבצע איסוף במסלול קו 49 א'. משכונת רמות קו 2 א' יבצע איסוף במסלול קו 35 ו-36. משכונת רמת שלמה קו 1א' יבצע איסוף במסלול קו 56. משכונת בית וגן קו 2א' במסלול קו 39. שירותי ההיסעים המיוחדים משכונות אלו יפעלו לכיוון הכותל בלבד. גם בליל ט' באב תתבצע נסיעה מהשכונות הנ"ל לכותל בשעה 22:00.
 
במקביל יפעיל אגד שירות "שאטלים" מיוחד מחניון קרתא לכותל במתכונת הבאה: יום רביעי ליל ט' באב יופעל השירות בין השעות 21:30-25:00 בתדירות של כל 10 דקות. ביום חמישי יום ט' באב יופעל השירות בין השעות 05:30-23:00 בתדירות של כל 10 דקות.
 
מאגד נמסר שבליל תשעה באב (יום רביעי) מתוכננת תהלוכה שתצעד באזור העיר העתיקה ובצירי הגישה לכותל המערבי. על פי הוראת המשטרה בזמן הצעדה תיאסר כניסת אוטובוסים לאזור הכותל. לפיכך בין השעות 21:00 עד 23:00 בליל תשעה באב, האוטובוסים לא יגיעו אל הכותל ולא יכנסו כלל לאזור העיר העתיקה, אלא אך ורק עד לרחוב שבטי ישראל, או על פי הכוונת המשטרה. הנסיעות בקווי הכותל יפעלו במתכונת המקובלת בקווים הייעודיים.
 
קו 163 לקבר רחל וקו 160 למערת המכפלה בחברון יתוגברו אף הם בתשעה באב בשעות הפעילות הקיימות, לפי רמת הביקושים בתחנות. השרות למתחם קבר רחל בכפוף להוראות כוחות הביטחון במקום.
 
פקחי אגד יתפרסו לאורך צירי תנועת האוטובוסים לכותל ולקבר רחל וידווחו בזמן אמת על רמת הביקושים בתחנות, כך שתנועת האוטובוסים תווסת למתן מענה מיידי ככל שניתן.
 
יצוין, כי בשל הצום יצומצמו הנסיעות בכל הקווים הייעודיים של אגד בירושלים וברחבי הארץ, בהתאם לצרכים. מומלץ להתקשר למוקד המידע הייעודי של אגד בחיוג ל 2800* (שלוחה 7) מכל טלפון.