יום ראשון כ"ד בכסלו תשפ"ב 28/11/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

כלכלה

התעוררות בשוק הנדל"ן בדרום

משרד תיווך ראשון מזה 58 שנה נחנך בירוחם. מקים המשרד, ר' משה גרמן: "שוק הנדל"ן בירוחם אטרקטיבי והקהילה החרדית במקום פורחת כך שהעיר מהווה קרקעה פורייה לפתרון מצוקת הדיור החרדית"

יוסי בלוך, י"ב בתמוז תש"ע - 24/06/2010 16:03
בטקס רב רושם נקבעו השבוע המזוזות בפתח משרד 'תיווך ירוחם', משרד התיווך הראשון שמוקם בעיר ירוחם מזה 58 שנים. את המזוזות קבע הרב ציון כריוסי, מראשי הכוללים בעיר. עוד השתתפו בטקס מאות מתושבי העיר, חברי מועצת העיר ואישי ציבור, בהם גם הרב בערבה, הרב צבי פרידלנד, נשיא מוסדות 'מסילה'. המשתתפים ברכו את מקים המשרד, יזם הנדל"ן והמתווך ר' משה גרמן, המתמחה בתיווך בערי הדרום כירוחם, באר שבע ודימונה מזה שנים.

"ירוחם מהווה קרקע פורייה לציבור החרדי", סבור ר' משה גרמן. "בעיר ישנה קהילה חרדית מתפתחת, כאשר אברכים בכוללים כאן זוכים למלגות גבוהות ונשות האברכים מחזיקות בתפקידי חינוך מסודרים כאן, בבאר שבע ובדימונה".

מחירי הדירות האטרקטיביים מושכים אליהם קונים פוטנציאלים רבים, בייחוד אברכים וזוגות צעירים המחפשים מקום שקט, הרחק מהמולת העיר, ועם איכות חיים ברמה גבוהה. "במחיר של חדר במרכז ניתן למצוא כאן דירה נאה", אומר ר' משה גרמן ומצביע על המחירים: 150 אלף שקלים לדירת שני חדרים ו-200 אלף שקלים לדירת שלושה חדרים. גם מחירי השכירות בעיירה אינם גבוהים ועומדים על פחות מ-1400 שקלים לדירת שלושה חדרים.

בשל עליית המחירים בריכוזים החרדים המרכזיים ברחבי הארץ, מספר גרמן, לא מעט משפחות שהתקשו לרכוש דירה במרכז רכשו דירות בפריפריה, ובשכירות שהם מקבלים הם שוכרים דירה אלטרנטיבית במרכז. ירוחם, מבחינתם, אידיאלית להשקעה כזו, כמו בערים השכנות בנגב, באר שבע ודימונה, בהן השכירות עומדת פחות או יותר על ממוצע שנתי של שמונה אחוז.

"נהוג להביט על הדירות להשקעה כיוזמה נדל"נית לכל דבר ולכן גם הממשלה מבקשת להקשות על רכישת יותר מדירה אחת, אלא שבמקרה של הציבור החרדי לא מדובר כלל ביוזמה עסקית אלא בדרך יצירתית לפתור את מצוקת הדיור בעלויות נמוכות יותר", אומר המתווך ר' משה גרמן ומציע לגורמים המעורבים בנושא לראות את הדירות להשקעה במגזר החרדי כצורך חיוני ולא עסקי. מנהל המשרד ר' משה גרמן, נשיא מוסדות 'מסילה בערבה' הרב צבי פרידלנד  []

 הרב ציון כריוסי קובע מזוזה. לצידו ר' משה גרמן, מנהל 'תיווך ירוחם'  []

משרד התיווך החדש []