יום שני י"ח בסיון תשפ"ד 24/06/2024
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

כלכלה

הסוד הכמוס ביותר: נחשף מכשיר האייפון הבא

השבוע נחשף אחד הסודות הכמוסים ביותר של חברת אפל, לאחר שאחד המהנדסים שכח במסעדה אב-טיפוס של המכשיר הבא, בלוג טכנולוגי שילם עבורו 5 אלף דולר

ראובן שטיין, ו' באייר תש"ע - 20/04/2010 15:07
עיתון 'ניו יורק טיימס' מפרסם היום (ג') כי אחד הסודות הכמוסים ביותר של חברת אפל, בין היתר יצרנית מכשיר האייפון, התגלה השבוע לאחר שאחד מעובדיה שכח במסעדה אב-טיפוס של המכשיר הבא, שהשקתו צפויה להיערך בעוד כחודשיים.

אפל ידועה כאחת מחברות הטכנולוגיה הסודיות ביותר בעולם, והדלפות אודות מוצרים חדשים של החברה נדירות ביותר. לאחר שנשכח המכשיר במסעדה, תמונות שלו החלו להתפרסם ברחבי האינטרנט.

בלוג הטכנולוגיה המפורסם "גיזמודו" השיג מהר מאוד את המכשיר, שילם למוצא (הלא ישר) חמשת אלפים דולר, פירק אותו וניתח את מאפייניו מול מצלמות שתיעדו את כל התהליך.

לפי הבלוג, המכשיר שנשכח השתייך למהנדס באפל. המכשיר דומה מאוד לאייפון הנוכחי, אך הוא בעל קצוות חדים יותר, והינו דק יותר. מקשי העוצמה והכיבוי שונים בעיצובם, ואחורי המכשיר נראה עשוי זכוכית קרמית, מה שאמור לשפר את הקליטה של המכשיר.

הדיווח עורר ויכוח סוער לגבי אמיתותו של המכשיר ורבים ייחסו את האבידה, כביכול, לגימיק שיווקי ומהלך יחסי ציבור מבריק. מנגד, אדם המקורב לתכניות אפל  אישר כי אכן מדובר במכשיר אמיתי. אפל עצמה לא מסרה תגובה.

"למען האדם ששכח את המכשיר, אני מקווה כי מדובר פשוט בתעלול שיווקי", אמר אנליסט הטכנולוגיה פול סאפו, "אבל אני לא חושב שזה סביר. זהו האדם האחרון שהייתי רוצה להיות בנעליו ברגע זה".

האם השתלם לבעלי הבלוג לשלם סכום שכזה (5,000 דולר, כאמור) עבור המכשיר? מסתבר שכן. בעקבות הידיעה, זכה האתר לזינוק במספר הגולשים. בשעה אחת, זכה האתר ליותר ממיליון גולשים שרצו לראות תמונות של המכשיר הנחשק.

ביום שני בערב, הודיע גיזמודו כי קיבל מכתב מברוס סואל, סגן נשיא בכיר באפל והיועץ המשפטי של החברה, הדורש לקבל בחזרה את המכשיר. "הגיע לידיעתנו דיווח כי גיזמודו מחזיק במכשיר השייך לאפל", כתב סואל במכתב שפרסם גיזומודו. "המכתב מהווה דרישה רשמית כי תחזירו את המכשיר לאפל".

גיזמודו בתגובה: "כמובן שנחזיר את המכשיר".