יום רביעי כ"א בחשון תשפ"ב 27/10/2021
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

הסטוריה בגור: החופה נדחתה

באופן חריג ביותר, הוחלט על דחיית שעתה של חופת נכדת האדמו"ר מגור, שמתעתדת להתקיים מחר: מהשעה ארבע, כרגיל, לשלושת רבעי שעה בלבד לפני השקיעה, בגלל החום הכבד שצפוי מחר. כצפוי בגור: אין שינוי בהמשך הלו"ז

ישראל אייזן, ז' באלול תש"ע - 17/08/2010 15:19

הסטוריה: בפעם הראשונה בהסטוריה, נדחית שעת עריכת החופה בגור. שמחת החתונה הגדולה בממלכת חסידות גור, הצפוייה להתקיים מחר (ד') בהשתתפות אלפים, קיבלה שינוי של הרגע האחרון בלוח הזמנים המוקפד. מעמד החופה נדחה בכמה שעות בעקבות עומס החום הכבד, והטקס יחל מחר רק בשעה רבע לשבע.
 
ההחלטה התקבלה בעקבות מזג האוויר
השרבי שצפוי למחר. לאור העובדה שהשעה שנקבעה היתה ארבע וחצי, כרגיל, שהיא שעת שיא החום,  לאחר התייעצויות שונות, תידחה החופה ותתקיים בשעה טובה בשעה רבע לשבע ברחבת סמינר גור בירושלים.

כמתבקש בחסידות גור: בשאר הזמנים אין שינוי. נקודה מעניינת נוספת היא, שהחתונה השבוע היא ביום רביעי ולא ביום שלישי ככל שמחות הנישואין שבחסידות גור.
 
החתונה הנוכחית היא שמחת נישואי נכדת כ"ק מרן האדמו"ר מגור שליט"א, בת לבנו, הרה"צ רבי נחמיה אלתר. עם החתן, בן הגה''ח רבי אביגדור רובינשטיין, ראש ישיבת 'מאור ישראל' גור בבני ברק.

מזל טוב.