יום ראשון כ"ד בכסלו תשפ"ב 28/11/2021
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

אסון במודיעין עילית : אברך נהרג בעת שהכין 'בתים' לתפילין

אסון כבד במודיעין עילית, האברך הרב ראובן נדל ז"ל נפטר הבוקר לאחר שנפגע מאדי חומצה רעילה שעסק בה לצורך הכנת תפילין. גם אנשי 'איחוד הצלה' נפגעו

ישראל אייזן, ט' בתמוז תש"ע - 21/06/2010 10:45

הבוקר (ב') מגיעה הידיעה הקשה והמרה מהעיר מודיעין עילית על פטירתו של הרב ראובן נדל ז''ל, כשהוא בן 37 בפטירתו, כתוצאה מתאונת עבודה. 

המקרה הקשה אירע בשעה 6:30 בבוקר בבית המלאכה להכנת תפילין של הרב נדל ז''ל ששכן במקלט רחוב חתם סופר 1 בעיר - שכנים דיווחו לכוחות ההצלה כי הם חשים בריח חריף ביותר הבוקע מכיוון המקלט. כוחות כיבוי אש והצלה חשו למקום וגילו את המנוח שעסק שם בעיבוד עורות לתפילין כשהוא פגוע אנושות כתוצאה משאיפת אדי החומצה. אנשי 'הצלה' וכוחות מד"א ניסו לבצע במנוח מאמצי החיאה אולם, למגינת הלב, ללא הועיל והמנוח נפטר כתוצאה מהפגיעה החמורה.

מעוצמת הדליפה הרעילה נפגעו גם 7 מאנשי ההצלה שחשו למקום והם פונו לבדיקות בבית החולים תל השומר.

מחקירת ראשונית של האירוע עולה, כי המנוח עירב שני חומרים שיצרו ריאקצייה שגרמה לפיצוץ. כתוצאה מהפיצוץ נפל המנוח לתוך הכלי בו הייתה החומצה ונחנק כתוצאה מהאדים הרעילים.

למקום חשו נציגים של המחלקה לטיפול בחומרים מסוכנים של מ\המשרד להגנת הסביבה והם מנסים לטפל בחומר המסוכן. במקביל, פתחה המשטרה בחקירה לבירור נסיבות המוות.

המנוח ז''ל הינו נכד להגאון רבי גדליה נדל זצ''ל, ובנו של הגאון רבי שמואל נדל שיבלחט''א ואמו המחנכת שרה נדל שתחי', המנוח ז''ל הותיר אחריו את אשתו שתחי' ושמונה ילדים יתומים שנשארו ללא אב ומשענת. כשרק בסוף החורף האחרון חגג לבנו בר מצוה.
 
מסע הלוייתו ייצא בשעה 12:30 מביתו ברחוב אור החיים 14 במודיעין עילית. ובשעה 14:30 מרחוב אברהם בן דוד בבני ברק, לבית העלמין ירקון שם יטמן למנוחת עולמים.

שלא נדע צער!