יום חמישי כ"ח בכסלו תשפ"ב 02/12/2021
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

כל בני נתיבות סיימו יחד את הש"ס

בראשות הגריא"ל שטיינמן נערך מעמד סיום הש"ס בעצרת חיזוק מרכזית לקראת חג מתן תורה, בקהילת בני התורה בנתיבות. הסיום נחוג לאחר לימוד ממושך שחולק בין כל בני היישוב בל"ג בעומר שעבר. גם הילדים ששו ושמחו

יחיאל בראון, ו' בסיון תש"ע - 19/05/2010 21:40
לקראת חג מתן תורה נערך כנס חיזוק מיוחד בקהילת קודש נתיבות, שכלל בתוכו מעמד סיום הש''ס שנלמד בשנה האחרונה ע''י בני הקהילה.

אשתקד (תשס"ט) בליל ל"ג בעומר, הכריז רב הקהילה הגאון רבי שמואל מונטג שליט''א על חלוקת לימוד מסכתות הש''ס ע''י בני הקהילה. במהלך ימי החורף נתלו מודעות בכוללים ובבתי המדרשות המזכירות לכל אברך את דבר לימודו שנטל על עצמו, ובס''ד, השנה, זכו לברך על המוגמר.

ובכנס מרשים ומיוחד התקיים מעמד סיום הש''ס, כשמאות תושביה של קהילת בני התורה בנתיבות הצטופפו בהתרגשות בבית הכנסת המרכזי.

במעמד נשאו דברי חיזוק וברכה רבני הקהילה, הגאון רבי אריה לוי מראשי ישיבת הנגב, הגאון רבי שמואל מונטג רב הקהילה, הגאון רבי דנון דנין רב הקהילה הספרדית והגאון רבי חיים מגורי ראש ישיבת עטרת שלמה ורב ביהכנ''ס בית מהרי''ץ, כשאת בימת הכבוד מכבדים שלושים ראשי הכוללים ומורי ההוראה מכל קצות העיר. ילדי תלמודי התורה לבשו בגדי לבן לכבודה של תורה וישבו במקום מיוחד שהוקצה להם עם מסכי ענק בסדר מופתי ומכובד. הסיום עצמו נערך ע''י נכבדי הקהילה, כשכל אחד מהם מסיים את המסכתא האחרונה של הסדר אותו הוא למד.

התרגשות גדולה אחזה בקהל עת נכנסו יחדיו ראש הישיבה הגאון רבי אהרון לייב שטינמן שליט''א והגאון רבי יששכר מאיר שליט''א, ראש ישיבות הנגב\ שהטריחו עצמם לכבודה של תורה. ראש הישיבה הגאון רבי אהרון לייב שטינמן שליט''א כובד בסיום הש''ס, ובהתרגשות גדולה נאמר הקדיש ע''י הגאון רבי דב לב, ר''מ דישיבת הנגב. לאחר מכן ראש הישיבה פתח והביא בדבריו את המשנה האחרונה במסכתא עוקצין "אמר ר' יהושע בן לוי עתיד הקדוש ב"ה להנחיל לכל צדיק וצדיק שלש מאות ועשרה עולמות..."

לאחר מכן נשא דברים הגאון רבי יששכר מאיר שבירך את כל הלומדים מבני הקהילה והכריז על חלוקה חדשה של סדר לימוד הש''ס שיסיימו בשנה הבאה בעז''ה – והביא את דברי מרן הרב דסלר זצ''ל, כי בכל חג וחג ישנה  התחדשות של ענינו של חג ובזמן מתן תורתנו יש קבלה מחודשת בזמננו אנו של התורה הקדושה – כמה יש להיות ראויים לקבל את התורה.

מיד בתום העצרת נערכה סעודת מצוה באולם סמוך כראוי לכבוד התורה, כשלאחר מכן הקהל התפזר לביתו בתחושת התעלות והתרוממות לקראת קבלת התורה.  
 

טוג
  [צלם]

טוג
  [צלם]

טוג
  [צלם]

טוג
  [צלם]

טוג
  [צלם]