יום שני י"ח באב תשפ"ב 15/08/2022
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

אירועי ההילולא של בעל ה'שומר אמונים'

היום חל יום ההילולה ה-ס"ג לפטירת בעל ה'שומר אמונים'. לרגל ההילולה יערכו טישים בחצרות 'שומר אמונים', תולדות אהרן ותולדות אברהם יצחק

ישראל אייזן ו' בניסן תש"ע - 21/03/2010 15:39
היום חל יום ההילולא של האדמו"ר רבי אהרן ראטה זצ"ל בעל ה'שומר אמונים'. לרגל יום זה, יערכו נכדיו האדמו"רים סעודות הילולא בחצרותיהם. 

הבוקר (א'), ניגש כ''ק האדמו"ר משומרי אמונים שליט"א לפני העמוד בתפילת שחרית בבית מדרשו ברחוב שפת אמת בבני ברק, ולאחר מכן, בשעות הצהריים עלה לפקוד את ציון סבו ה'שומר אמונים' בהר הזיתים. לאחר מכן, יערוך האדמו"ר את שולחנו בבית מדרשו בשכונת מאה שערים בירושלים, ויסיים במהלך הסעודה את הש"ס.

נכדיו של בעל ההילולא, כ''ק האדמו"רים מתולדות אברהם יצחק ותולדות אהרן שליט"א, יעלו היום אחה''צ לפקוד את ציונו ויערכו את הטישים במרכזי החסידות בשכונת מאה שערים בירושלים.

האדמו"ר רבי אהרן זצ"ל היה תלמידם של האדמו"ר מבלוז'וב זצ"ל, ה'אור מלא' מקאסאן, האדמו"ר מהרי"ד מבעלזא, והאהבת ישראל מוזי'ניץ זי''ע.

רבי אהרן נולד לאביו בשנת תרנ"ד , אביו היה יהודי פשוט והתפרנס מיגיע כפיו. בשנת תרפ"א החל רבי אהרן להתפרסם כמנהיג, היה זה בעיר סאטמר. הוא התפרסם כקדוש וסגפן, ובעבודת ה' שלו שהייתה נלהבת במיוחד.

בעיר סאטמר הנהיג את חבורתו שנים מועטות, ובשנת תרפ"ח עלה לראשונה לארץ ישראל שם פתח בית מדרש בשכונת מאה שערים בירושלים. אולם תקופה לאחר מכן, חזר לעיר סאטמאר בשל בעיות בריאות, בהותירו בארץ ישראל גרעין תלמידים שנקבצו לקהילתו במהלך ארבע שנות מגוריו בירושלים.

בימי מלחמת העולם השניה - שנות הזעם, גורש מרומניה להונגריה, שם הקים את מחדש קהילה בעיר ברגסז, שם גם נתן את השם לקהילה 'חברת שומרי אמונים'. גם בהונגריה לא שבע ה'שומר אמונים' נחת ושלווה, ועם כיבושה ע"י גרמניה הנאצית נמלט ועלה לארץ ישראל יחד עם כל בני משפחתו.

ביום ו' ניסן בשנת תש"ז התמוטט כאשר עסק בטחינת הקמח לאפיית המצות, ונפטר לדאבון לב כל עם ישראל וחסידיו שביכו מרה את הסתלקותו, כשהוא בן 52 שנה בלבד.