יום שישי י"ט בשבט תשפ"ב 21/01/2022
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

נחנך בית מדרש בשכונת נוה יעקב

בשעות הצהריים נחנך בית הכנסת החדש בשכונת נוה יעקב, בראשות הגאון רבי צבי וובר שליט"א

אברהם גרינפלד ב' באדר תש"ע - 16/02/2010 10:45
בשנים האחרונות הולכת שכונת נוה יעקב בירושלים ומתחרדת. בעוד שבעבר התרכז ציבור בני התורה שבשכונה במזרחה בלבד, הרי שהיום חלקה הגדול מאוכלס על ידי הציבור החרדי. בחלוף הימים, נוצר עומס בלתי רגיל בבתי הכנסת שבשכונה, והוחלט על ידי רבני השכונה להקים בית כנסת נוסף.

לאחר מאמצים תקציביים ולוגיסטיים, הוקם אתמול (ב') בית הכנסת החדש, המתהדר בנשיאות הגאון רבי צבי ובר שליט"א דיין "שארית ישראל" ומרבני השכונה. המעמד רב הרושם התקיים בהשתתפות עשרות רבות מתושבי השכונה.

כתב טוג ששוחח עם המקימים, שמע מהם כי לשמחתם, "למרות הכשלים הביורוקרטיים הרבים בדרך להקמתו, ב"ה הגיעו הדברים לידי סיום, ואי"ה ירבה במקום קול התורה וקול התפילה".