יום ראשון א' בטבת תשפ"ב 05/12/2021
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

הערב – הכנסת ספר תורה לביהמ"ד דחסידי נדבורנה באלעד

בהשתתפות רבנים, אדמו"רים והמוני תושבי העיר וחסידי נדבורנה

יוחנן וייסברג א' בסיון תשס"ט - 24/05/2009 16:24
הערב (א') ישתתפו אלפי תושבי אלעד וחסידי נדבורנה, בשמחת הכנסת ספר תורה להיכל בית המדרש דחסידי נדבורנה בעיר אלעד.
 
הקהילה הצעירה שהשתכנה בעיר לפני שנים מועטות גדלה בקצב מהיר במיוחד, וכיום היא אחת הקהילות המפוארות בעיר. כאמור, היום תתקיים הכנסת ספר תורה להיכל בית המדרש.
 
ממרכז החסידות בקרית נדבורנה בבני-ברק יצאו בשעות אחה"צ אוטובוסים לעבר אלעד כמו גם ממרכז החסידות בירושלים וביתר-עילית.
 
בשעה 5.30 אחה"צ צפוי להתחיל מעמד סיום כתיבת האותיות, שם יכובדו רבני חסידות נדבורנה, ראשי החסידות, אדמור"י ורבני העיר אלעד, אישי ציבור וקהל החסידים בכתיבת האותיות.
 
לקראת השעה 6:30 יופיע האדמו"ר מנדבורנה שליט"א לכתיבת האותיות, ובדחילו ורחימו יכתוב את האותיות הק' של לעיני כל ישראל.
 
לאחר מכן תצא התהלוכה בשיר ושבח, בקול רינה והמון חוגג, כשצעירי הצאן, ילדי התלמידי תורה מחזיקים לפידי אש, ובחורי הישיבות מרקדים לכבוד התורה ברחובה של עיר עד להיכל בית המדרש ברחוב יהודה הנשיא. שעה ארוכה ירקדו לכבודה של תורה ברחבת בית המדרש בראשות כ"ק האדמו"ר מנדבורנה שליט"א.
 
בשעה 8:30 בערב יתקיים סעודת מצווה למתפללי בית המדרש בהשתתפותם של רבנים ידועים ורבני חצר נדבורנה. את משא הקודש ישא האדמו"ר מנדבורנה שליט"א.