יום ראשון כ"ד בכסלו תשפ"ב 28/11/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

ארה"ב לעיתונאים: הבנייה במזרח ירושלים תידון במו"מ על הסדר הקבע

בתדרוך רשמי אמר עוזרה של קלינטון כי בנייה במזרח ירושלים תידון במסגרת המו"מ על הסדר הקבע. "אנחנו מודאגים מצעדים חד-צדדיים שננקטים ע"י הישראלים והפלסטינים, שעלולים לקבוע מראש את תוצאות המו"מ", אמר עוזר שרת החוץ

דוד שמואלי כ"ט בתמוז תשס"ט - 21/07/2009 00:12

בתגובה לדברי ראש הממשלה בנימין נתניהו בסוגית הבניה במזרח ירושלים, אמרו אמש (ב') במשרד החוץ האמריקני כי "עמדת ארה"ב לגבי הבנייה במזרח ירושלים לא השתנתה, ואנחנו הבהרנו זאת לישראל".

את הדברים מסר פיליפ קרוולי, עוזרה של שרת החוץ הילרי קלינטון. בתדרוך רשמי לעיתונאים בוושינגטון אמר קרוולי כי "סוג זה של בנייה צריך לעלות במסגרת משא ומתן על הסכם קבע". קרוולי הביע דאגה מהמשך הבנייה ואמר כי  "אנחנו מודאגים מצעדים חד-צדדיים שננקטים על-ידי הישראלים והפלסטינים, שעלולים לקבוע מראש את תוצאות המשא ומתן".

במהלך מסיבת העיתונאים הוסיף קרוולי, בין השאר, כי השליח האמריקני למזרח התיכון, ג'ורג' מיטשל, עשוי לעסוק בסוגיה זו בביקורו הקרוב שייערך השבוע בישראל וברשות הפלסטינית.

 האתמול הבהיר ראש הממשלה בשיחות סגורות ליועציו, כי אין בכוונתו לסגת מעמדתו  בסוגיית הבנייה במתחם במזרח ירושלים. "פניית האמריקנים בסוגיה הזו תמוהה לי", אמר נתניהו. "בשיחתי עם אובמה בבית הלבן הודעתי באופן שאינו משתמע לשתי פנים שלא אוכל לקבל כל מגבלה על ריבונות ישראל בירושלים. הסברתי לו כי ירושלים זו לא התנחלות ואין להתייחס אליה כאל מועמדת להקפאה עתידית".