יום חמישי כ"ח בכסלו תשפ"ב 02/12/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

"פגישה חיובית" בין ברק למיטשל בלונדון

הסתיימה פגישת מיטשל וברק, פגישה שניה תוך שבוע. הצדדים מדווחים: פגישה חיובית

איתן פריד י"ד בתמוז תשס"ט - 06/07/2009 21:43

שר הביטחון, אהוד ברק, והשליח האמריקני למזרח התיכון, ג'ורג' מיטשל, נפגשו אחר הצהרים בלונדון, לפגישה שהוגדרה כ"פגישה טובה". זוהי פגישתם השניה של השניים השבוע, שנועדו לפני ימים אחדים בוושינגטון.

לפני זמן קצר פרסמו השניים הודעה משותפת, בה נאמר כי שתי המדינות מחוייבות להסדר שלום שיכלול את כל מדינות האיזור. בהודעה נאמר עוד, כי "המגעים בנושא זה יימשכו בקרוב בהשתתפות ראש הממשלה בנימין נתניהו, השר אהוד ברק ובכירים ישראלים נוספים".

מקורבי ברק דיווחו, כי הפגישה בין השניים היתה טובה וכי נרשמה במהלכה התקדמות בנושאים שבמחלוקת, בעיקר בעניין ההתנחלויות. שר הביטחון הבטיח למיטשל, כי הממשלה תפנה עשרות מאחזים בלתי-חוקיים ברחבי השטחים תוך חודשים ספורים.

טרם ברור מה בדיוק סוכם בין השניים בסוגייה המרכזית שבמחלוקת: המשך הבנייה בישובים היהודיים בשטחים. עם זאת, הצדדים התקדמו בעניין התהליך המדיני עם הפלשתינים ומדינות נוספות באיזור. בעניין זה דרש ברק, כי מדינות ערב ינקטו בצעדי אימון כלפי ישראל, וכן הצהרה פלשתינית כי הסכם שלום עמם יחתום את הסכסוך בין הצדדים, יכיר בישראל כמדינה יהודית ולפתור סוגיות נוספות שבמחלוקת.