יום חמישי כ"ח בכסלו תשפ"ב 02/12/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

שר הביטחון יציע לאמריקנים: הקפאת הבנייה בשטחים לשלושה חודשים

שר הביטחון מתכוון להציע לאמריקנים, בביקורו מחר בוושינגטון, הקפאה זמנית של הבנייה בישובים היהודיים בשטחים, כולל ה"ריבוי הטבעי", עד לסיום הדיונים בין הצדדים. בימין תוקפים, בשמאל מחזקים, וראש הממשלה קורא לאופוזיציה לתמוך במהלכיו המדיניים

איתן פריד ו' בתמוז תשס"ט - 28/06/2009 11:15
שר הביטחון אהוד ברק מתכוון להבטיח לאמריקנים להקפיא את הבנייה בשטחים לשלושה חודשים, כדי לבחון את המשך ההתנהלות הישראלית בנושא, במקביל למשא-ומתן עם ארצות-הברית. כך מדווח הבוקר "ידיעות אחרונות".
 
ברק ייפגש מחר (ב') בוושינגטון עם השליח האמריקני ג'ורג' מיטשל. ברק, כך דווח, מתכוון להצהיר על הקפאה ישראל של כל הבנייה, כולל "ריבוי טבעי", עד לסיום הדיונים בין הצדדים. ההצעה נועדה לבחון את תגובת הפלשתינים למחווה ולבדוק האם האמריקניים מוכנים להיענות לבקשה זו של ישראל. לדבריהם, ההקפאה תכלול 200 מבנים שנמצאים כעת בבנייה בשטחים.
 
שר הפנים הרב אלי ישי דחה הבוקר (א') את הכוונה של ברק, ואמר כי הוא מתנגד לכל הצעה המתייחסת לעצירת הבנייה בישובים היהודים בשטחים במסגרת ה"ריבוי הטבעי". לדבריו, גם ככה העובדה שאנו מדברים על ריבוי טבע בלבד זו כבר פשרה. למה מדברים רק על הבנייה שלנו ולא הפרות החוק הבנייה שמבצעים הפלשתינים.
 
השר לאיכות הסביבה, גלעד ארדן מהליכוד אמר, כי "אם למישהו יש רעיון כזה, מוטב שיגנוז אותו. תוכנית כזאת לא תעבור", אמר.
 
ח"כ אריה אלדד מהאיחוד הלאומי אמר, כי "אי-אפשר להתפלא על כניעתו המוחלטת של נתניהו לתכתיבים האמריקאים, כיון שהתקפל בעניין העיקרי והסכים למדינה פלשתינית, מראש היה ברור שלא יוכל להתעקש על הפרטים".
 
ואילו השר אבישי ברוורמן מהעבודה אמר, כי "הדבר החשוב ביותר הוא להגיע להבנות עם האמריקנים. פירושו של דבר שחלק מההתנחלויות אכן תרדנה, וחלק תישארנה".
 
ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לא התייחס ישירות לנושא בפתח ישיבת הממשלה, אך קרא לאופוזיציה "לגלות אחריות" ולהתייצב מאחורי העקרונות שהציג בביקורו באירופה בשבוע שעבר. "העקרונות שהצגתי הם הכרה פלשתינית מפורשת במדינת ישראל כמדינה יהודית, מדינה פלשתינית מפורזת, ערבויות בינלאומיות לביטחון ישראל, פיתרון בעיית הפליטים מחוץ לישראל וחתימה על הסכם שיוגדר כסוף הסכסוך".
 
ובתוך כך, שר הביטחון אמר לפני כניסתו לישיבת הממשלה, כי כל הדיווחים אודות התקדמות במגעים לשחרורו של החייל החטוף גלעד שליט – אינם נכונים. לדבריו, יתכן והדיווחים הללו אף גורמות לנזק.