יום חמישי כ"ח בכסלו תשפ"ב 02/12/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

האם חמאס יתגמש?

מצרים לוחצת על חמאס להגמיש את עמדותיה ולאפשר לבצע את העסקה לשחרור גלעד שליט

איתן פריד כ"ז בסיון תשס"ט - 19/06/2009 13:01
סימנים ראשונים להתגמשות מצד חמאס, לקראת עיסקה אפשרית שבמסגרתו ישוחרר גלעד שליט.
 
אתר ynet מדווח, כי מצרים מפעילה לחצים כבדים על חמאס לחידוש המגעים לשחרור שליט, תוך הגמשת עמדות ארגון הטרור. בין היתר, מצרים לוחצת על חמאס להתגמש בנושא רשימת האסירים, לאחר שהועבר מסר מישראל כי האסירים שנפסלו על-ידי ממשלת אולמרט, לא יאושרו על-ידי הממשלה הנוכחית.
 
בארגון חמאס אין מתכוונים לשנות את הרשימה ולהסכים על שחרור של פחות מאלף מחבלים, אך איתותים שוני מלמדים, כי הנהגת הארגון הגיעה למסקנה שיש להגיע לסיום הפרשה, ואף להתגמש לצורך כך. המצרים רמזו בימים האחרונים לבכירים בחמאס, כי סיום פרשת שליט תאפשר גם לישראל להקל על המצור שהוטל על רצועת עזה, וכי התגמשות מצד חמאס תאפשר לארגון לקבל לגיטימציה בינלאומית.
 
ביום ראשון ייפגש שר הביטחון, אהוד ברק, עם נשיא מצרים חוסני מובארק. השניים ידונו בנושאים ביטחוניים שונים, וגם במגעים לשחרור החייל החטוף גלעד שליט.