יום חמישי ה' בטבת תשפ"ב 09/12/2021
חפש

בראי היום

  • חג הסוכות

    Nati Shohat

    חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

    למאמר המלא...

מקומון

  • מי מתנכל למשרד התברואה?

    שמואל בן ישי - חדשות 24

    גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

    לכתבה המלאה...

נסיונות

  • וויתרתם? תקבלו

    לכתבה המלאה...

מקום ואתר

  • הכל אודות ים המוות

    Yechiel

    בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

    לכתבה המלאה...

חדשות

שרים בקבינט: לא לפתיחת המעברים לרצועה

הקבינט הינחה את צה"ל להגיב לכל פעילות התקפית מרצועת עזה, לצד ויכוח בשאלה האם להיעתר לדרישת ארה"ב לפתוח את מעברי הסחורות לעזה. שרי העבודה חוששים מהשתלטות חמאס על המעברים והסחורות. עם זאת, נראה כי המעברים ייפתחו בקרוב באופן מבוקר

איתן פריד י"ח בסיון תשס"ט - 10/06/2009 16:45
הקבינט המדיני-ביטחוני שהתכנס היום (ד') לדון בסוגיות הקשורות למצב בעזה, ובכלל זאת בעניין גלעד שליט, קיים היום דיון בעניין הכנסת סחורות לרצועת עזה, כפי דרישת ארצות-הברית והאיחוד האירופי.
 
החלטה רשמית בעניין טרם התקבלה, אך נראה שהדרישה האמריקאית תאושר בקרוב. בחודשים האחרונים ניתנו אישורים להכניס סחורות, באופן מדוד, רק באישור שר הביטחון. לא כל סוגי המזון הוכנסו לרצועה, חומרי בניין לא הותרו להיכנס, והאמריקאים דרשו השבוע לזרז את עניין הכנסת הסחורות, כדי לאפשר את שיקום הרצועה לאחר מבצע "עופרת יצוקה", ולאפשר גם רווחה כלכלית לתושבים, באמצעות הכנסת סחורות ומזון.
 
בין חברי הקבינט נערך דיון בשאלת הכנסת הסחורות. דווקא שרי מפלגת העבודה, אהוד ברק ובנימין בן-אליעזר, התנגדו לפתיחת המעברים, בטענה כי ארגוני הטרור, ובראשם חמאס, ישתלטו על כל המוצרים שיועברו. בנוסף, קיים חשש מפני פעולות טרור במעברים עצמם.
 
כאמור, החלטה רשמית בעניין טרם התקבלה.  בהודעת לשכת ראש הממשלה אחר הצהרים נאמר, כי "הקבינט בוחן דרכים נוספות להקל על חיי האוכלוסייה הפלשתינית בעזה, וזאת, תוך שמירה על האינטרסים הביטחוניים של ישראל".
 
חברי הקבינט דנו גם בנושא הביטחוני הקשור ברצועת עזה. ניסיון הפיגוע באמצעות סוסים, השבוע בגבול רצועת עזה, עלה לדיון בישיבת הקבינט. השרים אמרו, כי ישראל רואה בחמאס כאחראי על כל פעילות התקפית שנעשית כנגד ישראל משטח עזה. "הקבינט הנחה את צה"ל להגיב לכל פעילות התקפית כנגד ישראל מעזה", נאמר בהודעת הקבינט.
 
חברי הקבינט הנחו את הגורמים המעורבים בעניינו של החייל החטוף גלעד שליט, לעשות כל מאמץ להביא לשחרורו.