יום שלישי י"ג בחשון תשפ"ב 19/10/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

הצעת חוק - גדר בדרום והקמת שדולת עצירת המסתננים

יו"ר הוועדה לבחינת בעיית העובדים הזרים, ח"כ יעקב כץ, הגיש בצוותא עם חברי כנסת מהקואליציה ומהאופוזיציה, הצע"ח ולפיה תוקם חומה בגבול הדרומי של ישראל כדי לבלום את גל המסתננים מאפריקה. בכנסת תוקם שדולה "למניעת הגירה בלתי-חוקית"

יוסי בלוך, א' באב תש"ע - 12/07/2010 10:40

בעיית המסתננים מאפריקה הולכת ומחריפה, כשהערים המרכזיות הסובלות ממנה הן תל אביב (בדרום העיר) ואילת. עד עתה זעקו והתריעו על הבעייה בעיקר גופים מוניציפליים אולם עתה סוף סוף מבשיל הדבר לידי יוזמת חקיקה לבניית גדר הפרדה באזור הדרום שתמנע מאלפי המסתננים להציף את שטחי ישראל.

אמש (א') נדונה בוועדת השרים לענייני חקיקה הצעת חוק "להקמת גדר הגבול בדרום", ההצעה היא פרי יוזמה של ח"כ יעקב כ"ץ (כצל'ה) יו"ר הועדה לבחינת בעיית העובדים הזרים, המנסה מזה כשנה ומחצה לעורר את הבעייה ולהקדם את הפיתרון של בניית גדר.

לדברי כץ, מתוקף תפקידו שאחראי על בעיית העובדים הזרים הוא ערך מספר סיורים בשטח, כאשר בסיור שערך לפני כשנה באילת, עמד אחוז המסתננים בעיר על 7% מכלל התושבים אולם לדברי כץ כיום המצב חמור הרבה יותר ושיעור המסתננים באילת עומד על 12%. כץ מדגיש כי לגבי אילת, שום דבר לא יחזיר את העיר להיות כשהייתה. "העיר אילת נכבשה וגם אם תוקם הגדר בקרוב - העיר אילת כבר אינה עוד עיר ישראלית כפי שהיתה".

לדברי כץ "בתל אביב שוהים כיום 25 אלף מסתננים אפריקנים ובעוד שנים ספורות יהיו בעיר 100 אלף מסתננים אפריקנים בלתי חוקיים". גורמים בצה"ל התריעו זה מכבר כי באפריקה בעיקר בסודן ובאריתריאה ממתינים מאות אלפי אנשים המבקשים להגיע לישראל - אם לא יקודם פיתרון של ממש לתופעה המסוכנת, הדבר עלול להוביל לסכנה למדינה היהודית.

השבוע תוקם בכנסת השדולה "למניעת הגירה בלתי חוקית בישראל והסדרתה", את השדולה מקימים ח"כ יעקב כ"ץ (כצל'ה), ח"כ נחמן שי וסגן יו"ר הכנסת, ח"כ כרמל שאמה. בטקס הקמת השדולה ישתתפו ראשי הערים בגוש דן, בשפלה ובדרום הסובלים מבעיית המסתננים, אותה הגדיר הרמטכ"ל "בעיה לאומית מס' 1 של מדינת ישראל" וסגן שר החוץ דני אילון "בעיה אסטרטגית חמורה ביותר".
 
בדברי ההסבר להצעת החוק עליה חתומים חברי הכנסת: ר' משה גפני, ר' מנחם אליעזר מוזס, יעקב כץ, אריה אלדד, יואל חסון, רוברט טיבייב, משה (מוץ) מטלון, זאב אלקין, אורי  אריאל, מיכאל בן-ארי - נאמר, כי "בסוף חודש ינואר 2008 פרצו חמושים פלסטינים את חומת הבטון בגבול שבין רפיח הפלסטינית לזו המצרית. אלפי תושבים עברו מהרצועה לשטח חצי האי סיני, דרך הפרצה שנפערה בקיר הבטון. הדבר החריף את סיכוני הטרור הן בשיפור יכולות ארגוני הטרור לבצע הברחות אמצעי לחימה לרצועה, כמו גם בזליגת יכולות טרור לסיני וממנו דרך הגבול שאינו קיים לישראל.
הגבול הפרוץ כיום בין רצועת עזה לסיני מקל על פעילי הטרור את התנועה מרצועת עזה, ולהיפך. ראייה לכך הוא פיגוע ההתאבדות בחודש ינואר 2007 באילת אשר גרם למותם של שלושה אזרחי ישראל לאחר שהמחבל יצא מעזה ונכנס לאילת דרך מצרים".

יוזמי החוק מתריעים כי "אי מתן מענה של גדר ביטחונית לאורך הגבול עם מצרים (בפרט לאורך "ציר החית" – יציאה מרצועת עזה למצרים וכניסה לישראל דרך סיני) משמעותה פתח לפיגועים נוספים".