יום שלישי ב' בתשרי תשפ"ג 27/09/2022
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

במקום טורקיה: סרקוזי ממנה שליח למו"מ בין ישראל לסוריה

לקראת חידוש המגעים? נשיא צרפת ניקולא סרקוזי, מינה את שגריר צרפת לשעבר בדמשק, ז'אן קלוד קוסראן, כשליח מיוחד מטעמו לטיפול במגעים בין ירושלים לדמשק. קוסראן שימש בעבר כשגריר צרפת בכמה מדינות במזרח התיכון ובין השאר בישראל

יוסי בלוך, כ"ט בתמוז תש"ע - 11/07/2010 10:21
מגעים עם סוריה ללא תיווך ארדואן. נשיא צרפת, ניקולא סרקוזי, עשוי למנות בקרוב את שגריר צרפת לשעבר בדמשק, ז'אן קלוד קוסראן, כשליח מיוחד מטעמו לטיפול במו"מ המדיני בין ישראל לסוריה, כך דווח הבוקר (א') בעיתון הערבי "אל חיאת" היוצא לאור בלונדון.

מקורות צרפתים הסבירו כי המינוי התקבל בשל הכרתו של השגריר לשעבר את שתי המדינות. בעבר שימש קוסראן גם כשגריר בקהיר, טהרן ובירושלים וכן שימש כראש מודיעין החוץ הצרפתי.

במקביל, אמש דווח בתקשורת כי הנשיא הסורי אסד מנסה להפעיל ערוץ הידברות חדש באמצעות הסנאטור היהודי-אמריקני, ארלן ספקטר, שפתח השבוע במסע דילוגים בין ירושלים לדמשק. בשבוע שעבר שהה ספקטר בירושלים ומשם המשיך לדמשק.

בישראל מעריכים כי ההתבטאויות המתונות יחסית הנושבות לאחרונה מכיוון דמשק נובעות מהחבל המתהדק על בת בריתה של דמשק – טהרן. בישראל מתייחסים לפי שעה בספקנות למסע הדילוגים של הסנאטור ספקטר, אולם גורמים במערכת המדינית מעריכים כי חשיבותו של הערוץ היא בעצם קיומו ובכך שאסד מאותת על ריכוך הקו המיליטנטי שהוא הוביל בשנים האחרונות.

המגעים בין ישראל לסוריה התקיימו בצורה אינטנסיבית עד לפתיחתו של מבצע "עופרת יצוקה" שגרם לקרע עמוק ביחסי ישראל-טורקיה וגרם להפסקת התיווך הטורקי. מאז טורקיה מאותת על רצונה לשוב לתפקיד התיווך, אולם ישראל מסרבת לפי שעה בעקבות חוסר האובייקטיביות של הטורקים.