יום חמישי י"ג בתשרי תשפ"א 01/10/2020
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

ביידן: "מה ה'ביג-דיל' באירועי המשט?"

סגן נשיא ארצות הברית טוען כי לישראל הזכות המלאה להגן על בטחונה, וכי אינו מבין כלל את ניפוח הסאגה סביב תשעת ההרוגים. "ישראל הציע לפרוק בנמל אשדוד, אז מה הענין?"

איתן פריד, כ"א בסיון תש"ע - 03/06/2010 10:02

לא מבין את העניין: סגן הנשיא האמריקני, ג'ו ביידן, העניק ראיון מלא תמיכה לישראל, בו אמר כי "לישראל יש זכות מוחלטת להגן על האינטרסים הביטחוניים שלה". ביידן אמר את הדברים בראיון לערוץ הטלוויזיה הציבורי בארה"ב.

"הישראלים הבהירו למשתתפי המשט שאם יסיטו את הספינות צפונה, יוכלו לפרוק את הציוד והוא יועבר לרצועת עזה. אז מה העניין? למה הם התעקשו להגיע ישירות לעזה?". לדברי ביידן, הוא אינו מבין מה ה"ביג דיל" באירועי המשט, בהם נהרגו תשעה מפגינים ערביים מאש צה"ל ונפצעו חיילים.

הסגן האמריקני התייצב גם לצד ההחלטה הישראלית שלא לאפשר את הגעת הספינות לרצועה. "זה לגיטימי מצד ישראל לטעון; אנחנו לא יודעים מה יש באונייה, האנשים האלה ירו עלינו 3,000 רקטות בשנים האחרונות'".

 1. 1. תאוריית הקשר
  ישראל ישראלי 03/06/2010 23:36
  אולי אני היחיד שחושב כך
  אבל יש לי תחושה
  שהחנופה של ה'עולם' היא הכנה
  למלחמה האיראנית
  שקצת יותר חשובה מאשר ישראל