יום חמישי י"ג בתשרי תשפ"א 01/10/2020
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

המשט: ישראל חיבלה בקשר בין הספינות

הקשר בין ספינות משט המחאה שיצא לפני שעות מספר מקפריסין לעזה נותק. משתתפי המשט: "צה"ל ניתקו לנו את הקשר הלוויני באמצע הלילה"

איתן פריד, י"ז בסיון תש"ע - 30/05/2010 12:28

אין תקשורת: מארגני משט המחאה "שבירת מצור" שיצא מקפריסין הבוקר (א') לכיוון עזה, טוענים כי צה"ל ניתק את הקשדר הלוויני שבין הספינות, ובכך מונע מהן להתקדם. הספינות שיצאו כבר לפני שעות מספר מתקדמות בקצב איטי ביותר, וכלל לא נראה כי נרשמת התקדמות במסען.


המארגנים טוענים כי בשעה 2:00 בלילה נותק לפתע הקשר בין כל הספינות. קודם לכן הודיע צה"ל כי יעשה ככל יכולתו לשבש את התקשורת בין הספינות, על מנת להכביד על המסע.

המשט יצא בסופו של דבר הבוקר, לאחר דחיות חוזרות ונשנות של היציאה, חלקן בשל עיכובים של אישורי המשתתפים, וחלקן בשל תקלות טכניות שהתגלו בספינות. חיילי צה"ל מחכים לספינות בנמל אשדוד, ואוהלי ענק הוקמו במקום לצורך קליטת מאות ה'מוחים'.  חיל הים ערוך לעצור את המשט כשיחצה את המים הטריטוריאליים של ישראל, יעצור אותו, אך יימנע מהפגנת כוח. מדיווחים שנמסרו, גם המשט אינו מתכוון להפגין התנגדות אלימה כלפי צה"ל.