שבת י"ב בכסלו תשפ"א 28/11/2020
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

"סוריה מנסה להסלים את הגבול"

הנשיא פרס ביקש מנשיא רוסיה להעביר מסר לאסאד, לפיו "ישראל לא תאפשר לרקוד על שתי חתונות". לדבריו, "הם רוצים את הגולן ומאידך מבריחים נשק לחיזבאללה" . עוד אמר כי הסורים מנסים לחמם ולהסלים את הגבול הצפוני

ראובן שטיין, כ"ה באייר תש"ע - 09/05/2010 16:13
נשיא המדינה, שמעון פרס, ביקר היום (א') במוסקבה ונועד עם נשיא המדינה, דמיטרי מדבדב, שצפוי להמריא מחר לדמשק.

בפגישתם, ביקש פרס להעביר מסר לנשיא סוריה, בשאר אסד, לפיו ישראל אינה מעוניינת במלחמה עם סוריה או בחימום הגבול.

פרס אמר לנשיא הרוסי כי פניה של ישראל לשלום עם סוריה, בתנאי שסוריה תפסיק לתמוך בטרור ולהבריח נשק. "ישראל לא תאפשר לרקוד על שתי החתונות", אמר פרס.

לדבריו, "מצד אחד לתת את רמת הגולן ומצד שני לקבל טילים איראנים וקני טרור על הרמה. אנו עוקבים בעיניים פקוחות אחר הברחות הטילים מסוריה לחיזבאללה והפרשנות לכך היא אחת: ניסיון סורי לחמם ולהסלים את הגבול הצפוני".

הנשיא פרס קיים שיחות מדיניות גם עם נשיא סין, הו ג'ינטאו, קאנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, ועם מנהיגי קזחסטאן, אזרבייג'אן וקרואטיה.

בפגישתו עם נשיא סין, אמר פרס כי ישראל מברכת על יחסיה החמים עם סין וכי בישראל תולים תקוות רבות ביכולתה של סין "לרסן את איראן".