שבת י"ב בכסלו תשפ"א 28/11/2020
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

הצהרה פלסטינית: המו"מ החל

ראש צוות המו"מ הפלסטיני, סאיב עריקאת, הכריז אחרי פגישתו עם השליח האמריקני ג'ורג' מיטשל, כי שיחות הקרבה בין ישראל לפלסטינים החלו באופן רשמי. לדבריו, "הגיע הזמן לקבל החלטות וליישם אותן, ולהציב צוותי פיקוח בשטח"

ראובן שטיין, כ"ה באייר תש"ע - 09/05/2010 14:43
שיחות הקרבה בין ישראל לפלסטינים החלו באופן רשמי: ראש צוות המשא ומתן הפלסטיני, סאיב עריקאת, הכריז כך היום (א') אחרי פגישתו עם ג'ורג' מיטשל, השליח האמריקני למזרח התיכון.

"אני יכול לומר באופן רשמי היום כי שיחות הקרבה החלו", אמר לעיתונאים. עריקאת אמר כי הוא מקווה שישראל לא תציב מכשולים לפני חידוש התהליך. לדבריו, שיחות הקרבה יעסקו בכל הסוגיות, אולם המו"מ העקיף שיתנהל בארבעת החודשים הקרובים יעסוק בעיקר בסוגיות הגבולות והביטחון.

שר החוץ הרוסי בתגובה לדברים: "רוסיה מחדשת את נכונותה להמשיך ולתמוך בדיאלוג הדדי, ולגייס מאמצים בתחומים אחרים בהשגת הסכם שלום הוגן ויציב באזור".

כזכור, לפני שעות אחדות פתח נתניהו את ישיבת הממשלה ובירך על חידוש המו"מ עם הפלסטינים. בפתח הדברים אמר כי "השיחות יתקיימו ללא תנאים מוקדמים, כפי שהתעקשנו בשנה האחרונה, והן חייבות להביא בהקדם לשיחות ישירות", אמר נתניהו בפתח ישיבת הממשלה. "אי אפשר לכונן שלום בשלט רחוק".

בתוך כך, אמר אמש עריקאת, כי המו"מ העקיף בארבעת החודשים הקרובים, יעסוק גם בסוגיות הגבולות והביטחון. לדבריו, "ירושלים ועניין ההתנחלויות הוא חלק מגבולות 1967, לכן המשא ומתן יעסוק גם בנושאים אלה".

לאחר הצהרתו לגבי חידוש המשא ומתן, אמר עריקאת כי "היום אנחנו לא זקוקים למשא ומתן ארוך. אנחנו לא רוצים לחזור לנקודת האפס. הגיע הזמן לקבל החלטות וליישם אותן, ולהציב צוותי פיקוח בשטח".