יום חמישי כ"ח בכסלו תשפ"ב 02/12/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

היום: אזרחי בריטניה הולכים לקלפיות

45 מיליון בעלי זכות בחירה יוכלו ללכת היום ולממש את זכותם הדמוקרטית. לפי סקרים אחרונים, מוביל מועמד השמרנים, דיויד קמרון, עם 35% תמיכה ולאחריו בשווה - בראון מהלייבור, וקלג מהליברל דמוקרטים, עם 28% תמיכה

אהרן שיין, כ"ב באייר תש"ע - 06/05/2010 12:44
הממלכה הגדולה בוחרת. הבוקר (ה') בשעה 9:00 נפתחו הקלפיות ברחבי בריטניה ורבים מ- 45 מיליון אזרחי בריטניה בעלי זכות הצבעה יעשו את דרכם אל הקלפי. מסקרי דעת קהל אחרונים עולה, כי השמרנים בראשות דיויד קמרון, עשויים לנצח, אך הם לא ישיגו 50% מהקולות.

הבחירות צפויות להימשך עד חצות (שעון ישראל), וכשעה לאחר סגירת הקלפיות עשויות להתחיל להתפרסם תוצאות אמת מהקלפיות. בבריטניה כמו בבריטניה, 22 מתוך 650 מחוזות הבחירה הודיעו כי הם יותירו את ספירת הקולות למחר בבוקר.

הבוקר עוד פורסם סקר בעיתון "סאן" ולפיו השמרנים בראשות קמרון מובילים עם 35% תמיכה, ולאחריו ניק קלג, מהליברל-דמוקרטים, וגורדון בראון,
מהלייבור, חולקים יחדיו 28% תמיכה כל אחד.

שלמרות המספרים, שיטת הבחירות בבריטניה היא מחוזית, כך שאחוזי התמיכה הכלל-ארציים אינם קובעים, והדבר הקובע הוא קבלת רוב הקולות במחוז הבחירה. דבר זה יוצר אבסורד, משום שייתכן וקלג יקבל יותר קולות מבראון בזירה הארצית, אולם בגלל שיטת הבחירות הוא עשוי לתפוס רק את המקום השלישי.

בבריטניה שורר מתח פוליטי רב בעקבות מערכת הבחירות הדרמטית ביותר בממלכה בשנים האחרונות. פרשנים מעריכים כי למרות הפופולאריות הנמוכה של בראון, עלול להיווצר מצב שבראון יצליח להקים ממשלה עם קלג ולהשאיר את השמרנים וקמרון מחוץ למשחק.

בישראל מעדיפים בעיקר לראות את קלג מחוץ למוקד ההשפעה על מדיניות החוץ והביטחון. קלג ידוע בעמדות אנטי-ישראליות מאד חריפות שהוא משמיע, בעבר השמיעה חברת פרלמנט במפלגתו התבטאות מצמררת, כשהאשימה כי חיילי צה"ל נסעו להאיטי בשביל לקצור איברים מגופות הנספים באסון שפקד את המדינה. קלג פיטר אותה מתפקידה כשרת הבריאות בממשלת הצללים שלו, אך לא הוציאה מהמפלגה.