יום חמישי ה' בטבת תשפ"ב 09/12/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

פתרון מקורי נגד הפגנות בעיר

ממשלת קמבודיה חנכה לאחרונה את "פארק החופש", שם יוכלו אזרחי המדינה להפגין נגד השלטון "בחופשיות". מה יעלה בגורלם של מפגינים שינסו למחות באזורים אחרים? המתחם מתוחם ומוגדר להפגנות פוליטיות, והוא מסוגל להכיל כ-5,000 מפגינים

ראובן שטיין, כ"ב באייר תש"ע - 06/05/2010 14:08
סוכנויות הידיעות מדווחת כי הממשלה בקמבודיה בנתה את "פארק החופש" הראשון במדינה, כמענה למתנגדי השלטון שרוצים להביע את מחאתם הפוליטית. הפארק נבנה כאזור מתוחם ומוגדר להפגנות פוליטיות, שם יוכלו להפגין כ-5,000 אנשים בכל פעם.

מתנגדי התוכנית מסבירים, כי הפארק ממוקם הרחק מבנייני הממשלה והפרלמנט, במטרה "לדכא" את קולם של המפגינים, כך שאף אחד לא ישמע על ההפגנות הנערכות במקום. מפגינים שינסו למחות באזורים אחרים בבירה פנום פן, ייאסרו לאלתר.

מפקד המשטרה בבירה הקמבודית אמר כי "זהו המקום להביע דעות". לדבריו, "סיירתי במקום הבוקר וכפי הנראה המתחם הציבורי יאפשר לכ-5,000 מפגינים להתאסף ולהשמיע את קולם".

חוק שעבר בפרלמנט בשנה שעברה גורס כי רק ל-200 אזרחים יש את הזכות להפגין יחדיו. הפגנות גדולות יותר, דורשות אישורים מיוחדים.

יצוין, כי הפגנות נגד מדיניות הממשלה, הן תופעה נדירה בקמבודיה. בשנים האחרונות חוותה קמבודיה צמיחה כלכלית שהפחיתה משמעותית את ההתנגדות לשלטון, אך בתקופה האחרונה הביעו זעמם איכרים שטענו כי אדמותיהם נגזלו על ידי הממשלה, ועובדי מדינה שדרשו העלאה בשכרם.