יום חמישי ה' בטבת תשפ"ב 09/12/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

אובמה: סוריה תומכת בטרור ומפתחת נשק להשמדה המונית

נשיא ארה"ב ברק אובמה חתם אמש על הארכת הסנקציות שהטילה ארה"ב על סוריה - בשנה נוספת. אובמה מאשים בהודעה שפרסם, כי המשטר הסורי "תומך בטרור וחותר להשגת נשק להשמדה המונית", דברים אלו, קבע הנשיא האמריקני "מהווים איום על ביטחונה של ארה"ב"

אהרן שיין, כ' באייר תש"ע - 04/05/2010 10:22
סוריה - מדינת טרור. נשיא ארה"ב, ברק אובמה, חתם הלילה על הארכת הסנקציות האמריקניות נגד המשטר הסורי בשנה נוספת. אובמה נימק את החלטתו בכל שסוריה תומכת בטרור וחותרת להשגת נשק להשמדה המונית.

הצעד הזה בא על רקע ניסיונות כושלים של אובמה במסגרת "מדיניות ההידברות" שהוא מוביל, לגייס את סוריה לצידה של ארה"ב במאבקה בטרור. כעת כאמור יוארך תוקף הסנקציות שהוטלו לראשונה בשנת 2004 – בשנה נוספת.

בהודעה שפרסם אמר אובמה: "בשעה שהממשלה הסורית השיגה התקדמות מסוימת בדיכוי הארגונים שפעלו נגד הכוחות האמריקאים בעיראק, פעולותיה ומדיניותה, בכלל זה תמיכתה המתמשכת בארגוני טרור וניסיונותיה המתמשכים להשגת נשק להשמדה המונית ופיתוח תוכניות טילים, מהווים איום על הביטחון הלאומי, מדיניות החוץ והכלכלה של ארה"ב".

ביום חמישי האחרון הופיעה מזכירת המדינה האמריקנית בפני הועד היהודי אמריקאי והעבירה מסר תקיף לראשי המשטר הסורי. קלינטון התייחסה להעברת טילי הסקאד מסוריה לחיזבאללה: "אנו מגנים את זה במונחים הכי חזקים, והבענו את דאגתנו ישירות בפני ממשלת סוריה. העברת הנשק לטרוריסטים האלה, במיוחד טילים ארוכי טווח, מציבה איום רציני לביטחון ישראל ותהיה לכך השפעה מערערת יציבות על האזור".

קלינטון הוסיפה עוד, כי "אנו לא מקבלים התנהגות פרובוקטיבית ומערערת יציבות שכזאת, וגם הקהילה הבינלאומית לא צריכה להשלים עם זה. הנשיא אסד מקבל החלטות שמשמעותן יכולה להיות מלחמה או שלום באזור. אנו יודעים שהוא שומע דברים מאיראן, חיזבאללה והחמאס. זה חיוני שהוא ישמע אותם ישירות גם מאתנו, שההשלכות הפוטנציאליות של מעשיו יהיו ברורות לו. בגלל זה אנו שולחים שגריר חזרה לסוריה. שלא תהיה טעות, אנו לא מעורבים בדיאלוג מחודש עם סוריה בתור פרס. זה כלי שנותן מנוף ויכולת גדולה יותר להעביר מסר חזק וברור המכוון להנהגה הסורית".