יום ראשון כ"ד בכסלו תשפ"ב 28/11/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

התפתחות דרמטית בחקירת מכונית התופת בניו יורק

בלשי ה-FBI עצרו אמש אזרח אמריקאי ממוצא פקיסטני בחשד שעמד מאחורי הנחת מכונית התופת בטיימס סקוור בניו יורק. האיש נעצר בנמל התעופה קנדי, ככל הנראה בעת שהיה בדרכו להימלט מארה"ב

אהרן שיין, כ' באייר תש"ע - 04/05/2010 09:00
התפתחות דרמטית. אנשי ה-FBI עצרו אמש אזרח אמריקני ממוצא פקיסטני בחשד שהוא עומד מאחורי הנחת מכונית התופת בכיכר הטיימס בניו יורק. האיש נתפס בנמל התעופה קנדי כשהוא היה בדרכו לעזוב את ארה"ב.

האיש, פייסל שהאזד, מתאזרח אמריקני ממוצא פקיסטני, מתגורר בקונטיקט, הרשויות חושדות כי הוא האיש שצולם במצלמות האבטחה כשהוא נמלט מהזירה לאחר שמכונית ה"ניסאן" הממולכדת החלה להעלות עשן.

ההתפתחות החלה עם פרסום תמונות מצלמות הוידאו של משרטת ניו יורק בהן נראה גבר בגוון עור לבן בשנות ה-40 לחייו, מתרחק מהמקום שבו הונחה המכונית. האיש נצפה כשהוא מחליף חולצה ומביט מעבר לכתפו לכיוון המכונית.

חקירת הרשויות העלתה כי לוחיות הרישוי של הרכב הממולכד מסוג "ניסאן פת'פיינדר" נגנבו ממכונית שנזרקה במגרש גרוטאות, בנוסף גילתה החקירה כי מספר השלדה של הרכב שובש. אולם לבסוף הצליחו החוקרים לעלות על עקבותיו של בעל הרכב שסיפר כי הוא מכר אותו לאדם ע תוי פנים היספניות או מזרח תיכוניות אולם הוא אינו זוכר את שמו ולטענתו האיש אטף שילם על הרכב במזומן

טרור שמגיע מעבר לים

גורם ביטחוני אמריקאי בכיר אמר לרשת אי-בי-סי האמריקנית כי המחבל שניסה לבצע את הפיגוע פעל ככל הנראה בשיתוף פעולה עם גורמים נוספים מעבר לים. "ישנם מספר אנשים שאנחנו מאמינים שהם קשורים לניסיון הפיגוע, ולפחות אחד מהם הוא פקיסטני אמריקאי", אמר הגורם הבכיר.

לפני כן אמר אמש אמר התובע הכללי של ארצות הברית, אריק הולדר, כי החוקרים הצליחו להגיע להתקדמות משמעותית בחקירת האירוע. "אני חושב שהשגנו התקדמות ניכרת באמת", אמר הולדר לעיתונאים והוסיף, "לבסוף מאמצי החוקרים יישאו פרי והאנשים האחראים לניסיון הזה יימצאו ויועמדו לדין".

הולדר הסתייג משיוך התקרית לטאליבן. "אני יודע שבעבר הארגון הזה נטל אחריות על תקריות שלא היו קשורות אליהם", אמר.