יום חמישי כ"ח בכסלו תשפ"ב 02/12/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

בהלה בניו יורק: מכונית תופת בלב העיר

ראש עיריית ניו יורק, מייקל בלומברג, סיפר כי המטען שהתגלה במכונית התופת בחלב ניו יורק היה "חובבני" אך "היה עלול לגרום לקורבנות רבים". אזור הטיימס סקוור במרכז ניו יורק נחסם הלילה לתנועה עקב מציאת מכונית עם רכיבי מטען חבלה

אהרן שיין, י"ח באייר תש"ע - 02/05/2010 08:13
חובבני אך מסוכן. ראש עיריית ניו יורק, מייקל בלומברג, סיפר הבוקר כי הרכב החשוד שהתגלה הלילה ליד הטיימס סקוור – הכיל מטען חבלה בלומברג סיפר כי "גורמי הביטחון לא יודעים לפי שעה מי אחראי לאירועים ומה המניע". אולם, לדבריו, "הסגנון של מכונית התופת היה חובבני".
בלומברג תיאר את שהתרחש במסיבת עיתונאים: "המשטרה איתרה עשן שעולה ממכונית ספורט - לאחר מכן הם פינו את האזור מאלפי התיירים שהיו בו כדי שהם יוכלו לפרק את המטען". בלומברג גילה כי "האירוע היה יכול לגבות קורבנות רבים". "אנחנו ממש ברי מזל" הוסיף ראש עיריית ניו יורק.

לצידו של בלומברג ישב גם מפקד משטרת ניו יורק ריימונד קלי שסיפר, כי "המכונית הכילה 19 ליטרים של גז ושני שעונים עם סוללות אלקטרוניות ורכיבים אחרים". קלי הוסיף כי המשטרה "מחפשת מצלמות וידאו שצילמו את האזור על מנת לשפוך אור על הפרשה".

מוקדם יותר נחסם הלילה מרכז העיר ניו יורק בעקבות חשש לניסיון פיגוע באמצעות מכונית תופת שהתגלתה באזור הטיימס סקוור בעיר.

סביב השעה 22:00 (שעון ניו יורק) התקבלה במשטרת ניו יורק הודעה על רכב שטח חשוד מדגם "ניסאן פת'פיינדר" שנשמע ממנו קול נפץ והחל לעלות ממנו עשן. משטרת ניו יורק מיהרה לסגור את האזור שמסביב לרכב ופתחה בסריקות. במהלך הסריקות התגלו ברכב בלוני גז ומיכלי גז פרופן, שעונים חשמליים, חוטים ואביזרים חשודים נוספים.

דובר משטרת ניו-יורק, פול בראון, אמר כי "נראה שזו מכונית תופת, ואנחנו מנטרלים אותה כעת. איננו יודעים מה המניע". גורם ביטחוני נוסף סיפר כי המשטרה עורכת סריקות אחר רכבים חשודים נוספים.

מבדיקת המשטרה עלה כי לוחיות הרישוי של הרכב אינן תואמות, דבר שמגביר את החשש שמדובר בניסיון פיגוע.

דובר משטרת ניו יורק, דיווח כי המידע על המכונית החשודה התקבל משוטר רכוב על אופנוע שהבחין בעשן היוצא מקופסה ברכב שחנה בלב מנהטן. בעקבות הדיווח נחסם האזור על ידי מאות שוטרים ואנשי FBI.

כל המלונות והבניינים הסמוכים פונו מיושביהם והגישה אליהם נחסמה.