יום חמישי כ"ח בכסלו תשפ"ב 02/12/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

קלינטון מזהירה: סוריה עלולה לגרום למלחמה

מזכירת המדינה של ארה"ב הילארי קלינטון, הזהירה את אסד ואחמדינג'ד מפני "הצתת המזרח התיכון ופגיעה בביטחון ישראל". אמרה את הדברים במהלך נאום בפני הקהילה היהודית בוושינגטון, שם השתתף בין היתר אהוד ברק שהתייחס גם למצב

ראובן שטיין, ט"ז באייר תש"ע - 30/04/2010 10:07
מזכירת המדינה של ארצות הברית, הילארי קלינטון, הזהירה את נשיא סוריה מפני הצתת העימות עם ישראל. את דבריה היא אמרה בנאום שנשאה הלילה (ו') בכנס השנתי של הוועד היהודי-אמריקאי (AJC) בוושינגטון.

"בהעברת נשק מסוריה לחיזבאללה טמונות סכנות מרחיקות לכת", אמרה קלינטון, שאף הביעה את דאגתה מאיומי ארגון חיזבאללה וחזרה על הבעת המחוייבות האמריקאית לביטחונה של ישראל. לדבריה, "העברת כלי נשק לאותם ארגוני טרור, ובמיוחד טילי ארוכי טווח, תציב איום אדיר על בטחונה של ישראל".

שר הביטחון אהוד ברק נכח בטקס, ולאחר נאומה של קלינטון אמר כי ברור לו שהקשיים שהיו ביחסים בין ישראל-ארה"ב, "כבר מאחורינו".

לדבריו, "איננו מעוניינים בהסלמה בצפון, ישראל חזקה דיה כדי להיכנס לעימות כזה, היה וייכפה עלינו, איננו מתכוונים ליזום אותו, אך אנו עוקבים אחריו בקפדנות". ברק התייחס גם לנושא הגרעין האיראני, וקרא לעולם לקדם את הטלת הסנקציות על אירן נוכח התחמשותה הגרעינית.

בעקבות החשדות שעלו כנגד סוריה, לפיהן אסד העביר טילים לגורמים בחיזבאללה, אמרה קלינטון כי לא יקבלו התנהגות פרובוקטיבית מסוג זה, "לא אנחנו ולא הקהילה הבינלאומית".

לדבריה, "הנשיא אסד מקבל החלטות שיכולות להביא לכינון שלום או לפתיחת מלחמה באזור".