יום שני ה' בשבט תשפ"א 18/01/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

"תוך חודש נצטרף למועדון הגרעין"

"אף מדינה לא תוכל אפילו לחשוב על תקיפת איראן אחרי שנצטרף למועדון". כך אמר היום סגן ראש הסוכנות האטומית באיראן לכלי תקשורת בעולם

ראובן שטיין, כ"ט בניסן תש"ע - 13/04/2010 17:41
"אף מדינה לא תוכל אפילו לחשוב על תקיפת איראן אחרי שנצטרף למועדון", כך אמר היום (ג') סגן ראש הסוכנות האטומית באיראן לכלי תקשורת בעולם.

איראן הכריזה מוקדם יותר כי הרפובליקה האיסלאמית תצטרף למועדון הגרעין העולמי בתוך כחודש, עובדה שתעזור לה לזכות בהרתעה מפני כל התקפה על המדינה.

"מועדון הגרעין" מונה את המדינות שמחזיקות בנשק גרעיני וביצעו ניסויים גלויים. הרשימה כוללת היום את ארצות הברית, סין, רוסיה, בריטניה, צרפת, הודו, פקיסטן וקוריאה הצפונית. למרות שישראל שומרת על עמימות בנוגע ליכולותיה הגרעיניות, רבים בעולם סבורים כי גם ישראל "חברה במועדון".

איראן ציינה כי הושלמו כבר 70 אחוז מבנייתו של הכור הגרעיני בעוצמה של 360 מגה-ואט ושל כור המחקר בעיר אראק. לדברי גורמים בכירים בסוכנות הגרעינית באיראן, המחקר יסייע לספק צרכים רפואיים לאלפי חולים שנאבקים בסרטן.

"אנחנו לא מתכוונים להשתמש באנרגיה הגרעינית לצרכי שלום רק עבור ייצור חשמל ואנרגיה, אלא הצעד הבא שלנו יהיה הרחבת השימוש בטכנולוגיה הזו למטרות אחרות כדי שמזון, חלבונים וירקות ישומרו לזמן ארוך יותר ובאיכות טובה יותר באמצעות הקרינה", מסר סגן ראש הסוכנות האטומית.

לדבריו, "המשמעות היא שהעצמאות הגרעינית האדירה של איראן תתמזג עם הצמיחה הכלכלית, הרחבת הטכנולוגיה והעוצמה הפוליטית בזירה הבינלאומית".