יום שני י"ח באב תשפ"ב 15/08/2022
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

קירגיזסטן: האופוזיציה משתלטת

חברי האופוזיציה בקירגיזסטן הודיעו הערב כי הם מקימים ממשלה חדשה, לאחר שמפגינים השתלטו על לשכת הנשיא בבירה. "השלטון בידינו", הכריזה האופוזיציה

ראובן שטיין, כ"ג בניסן תש"ע - 07/04/2010 21:51
חברי האופוזיציה בקירגיזסטן הודיעו הערב (ד') כי הם מקימים ממשלה חדשה, לאחר שמפגינים השתלטו על לשכת הנשיא בבירה "בישקק" במהלך העימותים האלימים עם כוחות הביטחון, אשר גבו את חייהם של עשרות אנשים, ביניהם גם שר הפנים, שנפל קורבן ללינץ'.

בנמל התעופה בבירה מסרו כי הנשיא עזב ליעד שאינו ידוע, מלווה בארבעה אנשים נוספים. מנהיג האופוזיציה, טמיר סראייב, אמר כי "בקייב עזב את הבית הלבן. הוא כבר לא בבישקק".

גם ראש הממשלה וויתר על כיסאו והגיש מכתב התפטרות, יחד עם שרים נוספים בממשלתו. "האופוזיציה נמצאת בשלטון", אמרה אחת ממנהיגות האופוזיציה לתקשורת.

למרות ההצהרות של הפוליטיקאים במדינה, ארצות הברית אינה משוכנעת שההפיכה אכן יצאה אל הפועל. "אנחנו ממשיכים לחשוב שהממשלה עדיין בשלטון. אנו עוקבים מקרוב ומודאגים מאוד", אמר הדובר פיליפ קראולי.

מוקדם יותר אמר פוטין כי הוא "מגנה את המהומות" והכחיש קשר רוסי להפיכה.