יום שישי י"ט בשבט תשפ"ב 21/01/2022
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

איראן: ההצעה להעשרת אורניום בחו"ל - על השולחן

לאחר שבכירי הממשל האיראני הובילו בתקופה האחרונה קו קשוח ולוחמני, אומר הבוקר לפתע שר החוץ האיראני מותאקי, כי ארצו מוכנה לדון בהצעת המערב להעשרת אורניום מחוץ לאיראן "ההצעה - על השולחן" אמר מותאקי .השר האיראני איים, כי אם לא יושג הסכם תעשיר איראן את האורניום בעצמה

אהרן שיין, כ"ג בניסן תש"ע - 07/04/2010 12:20
האיראנים ממשיכים להתל במערב – לאחר מספר שבועות בהם מביעים גורמי הממשל בטהרן עמדה קשוחה כנגד המאבק של מדינות המערב בתכנית הגרעין של ארצם, מרכך הבוקר את הטון שר החוץ האיראני, מנושהר מותאקי. מותאקי אמר לכתבים בטהרן כי הצעם האו"ם לפיה תוכל איראן להעשיר אורניום מחוץ לגבולותיה – עודנה "על השולחן".

דבריו של מותאקי באים על רקע ועידת הגרעין של הנשיא אובמה, שתתכנס בתחילת השבוע הבא בוושינגטון בהשתתפות 46 ראשי מדינות. בשיחה עם כתבים אמר מותאקי, כי ארצו מגלה גמישות רבה במחלוקת עם מדינות המערב בסוגיית הגרעין ולדבריו, ניתן להגיע להסכמות עם המערב במידה ומדינות המערב יגלו "מעט רצון פוליטי".

מותאקי איים, כי במידה ולא יגיעו מדינות המערב להסכם עם איראן, האיראנים יספקו בעצמם את צרכי הגרעין שלהם.

בטיוטת ההסכם שנוסחה בחודש אוקטובר האחרון בווינה, קוראות מעצמות המערב לאיראן לשלוח שלושת רבעי מכמות האורניום המועשר שלה לחו"ל, שם יומר לדלק שישמש עבור הכור הגרעיני לייצור איזוטופים רפואיים.

מותאקי הדגיש עם זאת, כי אין בכוונת ארצו להפסיק את העשרת האורניום בעצמה, אף אם יושג הסכם. "הנושאים האלה לא קשורים. איראן תמשיך את העשרת האורניום. זה לא קשור לקניית דלק מחו"ל", אמר מותאקי והצהיר: "איראן לעולם לא תוותר על זכותה החוקית והברורה".

אובמה: איראן בדרך לפצצה גרעינית

אמש (ג') פרסם נשיא ארה"ב אובמה, את אסטרטגיית הגרעין החדשה שלו, במסגרתה מתחייבת ארה"ב שלא לתקוף בנשק גרעיני מדינה שאין ברשותה נשק גרעיני. במסגרת האסטרטגיה הצהיר אובמה, כי איראן וצפון קוריאה הן מן המדינות שלא יהסס להשתמש כנגדן בנשק גרעיני בעת הצורך.

קודם לכן אמר אובמה בראיון ל'ניו יורק טיימס' כי הוא משוכנע שאיראן בדרך להשגת פצצה גרעינית "אני משוכנע שאיראן נמצאת על המסלול שיביא לה בסופו של דבר נשק גרעיני, ויש להתייחס לאיום הזה ברצינות", אמר הנשיא האמריקני.