יום רביעי כ"ג בתמוז תש"פ 15/07/2020
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

בריטניה דורשת ערבויות מישראל

עיתון בריטי מדווח כי בריטניה לא תסכים לקבל סוכן מוסד חדש בלי לקבל ערבויות מישראל והצהרה כי לא תעשה שימוש במסמכים של אזרחים בריטים בעתיד

ראובן שטיין, י' בניסן תש"ע - 25/03/2010 09:46
עיתון בריטי מדווח הבוקר (ה') כי ממשלת בריטניה לא תסכים לקבל סוכן מוסד חדש במדינה בלי התחייבות מפורשת ופומבית ממדינת ישראל, לפיה לא תעשה שימוש שוב במסמכים של אזרחים בריטים.

על פי הדיווח, שר החוץ הבריטי, מעוניין שמקבילו הישראלי, יעביר לו התחייבות בנושא. בפרלמנט הבריטי הוסיפו כי הדרישה הזו אינה פתוחה למשא ומתן כלל.

עוד נכתב בדיווח אודות הפרשייה, כי ממשלת ישראל לא הראתה עד כה סימן כי בכוונתה להיענות לדרישת שר החוץ, ואם תעשה זאת, ההצהרה תהווה סוג של הודאה על מעורבותה בחיסולו של אל-מבחוח.

"ההחלטה לבקש מישראל שהדיפלומט יעזוב את בריטניה התקבלה פה אחד, אך בדיון שהתנהל הסתייגו גופי הביטחון מההחלטה ואילו אנשי משרד החוץ תמכו בה", אמרו חברי פרלמנט בראיונות לתקשורת.

"נתנו לבריטים כל מה שהם ביקשו מאתנו בנושאי טרור ומזרח תיכון שהיו חשובים להם", אמר קצין בכיר בצה"ל שהיה מעורב ביחסים המודיעיניים עם בריטניה, "וזה קרה למרות שהם לא עמדו בהתחייבותם אלינו לשנות את החוקים המאפשרים מעצר של קציני צה"ל בבריטניה על פשעי מלחמה".

גורם מדיני בכיר בישראל אישר את הפרסומים לפיהם משרד החוץ הישראלי שוקל האפשרות להגיב לגירוש נציג המוסד הישראלי מלונדון בגירוש דיפלומט בריטי מישראל, למרות שטרם התקבלה החלטה בעניין.

קיים חשש בישראל כי ממצאי החקירה הבריטיים ישמשו גם מדינות אחרות כגון אוסטרליה, שתחליט לגרש דיפלומטים ישראלים מארצה. כך פורסם אמש, וגורמים בישראל הכחישו את השמועות.