יום רביעי כ"ג בתמוז תש"פ 15/07/2020
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

סוכל ניסיון מגה-פיגוע בסעודיה

כמאה מורדים, ביניהם תימנים, נעצרו בסעודיה, לאחר שתכננו לבצע פיגועי ענק במתקני נפט בממלכה. העצורים תכננו לבצע פיגועים גם במתקנים ביטחוניים

ראובן שטיין, ט' בניסן תש"ע - 24/03/2010 20:48
סוכל ניסיון מגה-פיגוע: עשרות מורדים נעצרו בסעודיה, לאחר שתכננו לבצע פיגועי ענק במתקני נפט. מדובר על אחת הפעולות הגדולות ביותר שבוצעו במדינה בשנים האחרונות.

התקשורת בסעודיה דיווחה היום (ד') כי בין החשודים היו 50 סעודים וכ-50 תימנים, כולל אדם שזוהה על ידי הרשויות כחבר באל-קאעידה.

העצורים תכננו לבצע פיגועים במתקני נפט ובמתקנים ביטחוניים במחוז המזרחי, הידוע כעשיר בנפט. רוב החשודים נעצרו במחוז ג'זאן שבדרום המדינה, הסמוך לגבול עם תימן.

מאז הניסיון הכושל לפיגוע במטוס דלתא, שהיה בדרכו לארה"ב, שבוצע על ידי אנשי אל-קאעידה בתימן, גברו חששותיהם של שירותי הביטחון המערביים מהנעשה במדינה זו, ואחרי שקיבלו מידע מודיעיני על תכנון הפיגוע – עצרו את הקבוצה הגדולה.