יום רביעי כ"ג בתמוז תש"פ 15/07/2020
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

ארה"ב עשוייה לאמץ את מודל הבידוק הישראלי בנמלי התעופה

המועמד לתפקיד ראש מנהל הביטחון בתחבורה בארה"ב, אמר בפני וועדת הכלכלה של הסנאט, כי בכוונתו לאמץ את מודל הבידוק הישראלי - בארה"ב

אהרן שיין, ט' בניסן תש"ע - 24/03/2010 10:44
האמריקנים עשויים לאמץ את מודל הבידוק הישראלי - מועמדו של אובמה לתפקיד ראש מנהל הביטחון בתחבורה בארצות הברית אמר אמש בסנאט כי הוא מתכוון לאמץ את שיטת הבידוק הישראלית בנמלי התעופה של ארצות הברית.

הגנרל רוברט הרדינג, הסביר כי השיטה הישראלית עובדת לפי מודל של זיהוי התנהגויות טרור ולפיכך היא יעילה יותר. לדבריו שיטת הבידוק האמריקנית הנהוגה כיום הכוללת מגוון מכונות שיקוף – לא הוכיחה את עצמה, כפי שהתגלה לאחר כישלון הפיגוע של הצעיר הניגרי בטיסה מאמסטרדם לדטרויט.

"עלינו להתקרב עוד יותר למודל הישראלי, בו יש יותר מפגש ומעורבות עם הנוסעים", הסביר הרדינג לחברי וועדת הכלכלה של הסנאט, והוסיף: "אני חושב שהדבר מגביר את שכבות הביטחון ומרחיב אותן".
שיטת הבידוק הישראלית מבוססת יותר על זיהוי אנושי של חשודים פוטנציאלים ופחות על הסתמכות על אמצעי בידוק אלקטרוניים.

משרת ראש מנהל הביטחון בתחבורה בארה"ב אוישה בתחילה על ידי מועמד אחר של אובמה, אולם בעקבות סערה פוליטית נאלץ האיש לעזוב את תפקידו. כעת, מציע אובמה את התפקיד להרדינג, שנבחן אמש על התאמתו לתפקיד אצל חברי ועדת הכלכלה של הסנאט.